У Львівському національному університеті імені Івана Франка та в Українському Католицькому Університеті стартує новий проект з дослідження найновішої історії України - умовно кажучи, останніх 70-80 років, особливо падіння Радянського Союзу й уже майже 20 років існування незалежної Української держави. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету.
У межах цієї нової для української історичної науки програми ЛНУ ім. Івана Франка та УКУ працюватимуть спільно з Університетом Альберти (Едмонтон, Канада).
Також до Львова завітає Надія Яцик - президент Освітньої фундації Петра Яцика (Канада), дочка відомого канадського бізнесмена й мецената українського походження, яка 2-4 лютого побуває в обох українських університетах. Надія Яцик зустрінеться з ініціаторами проекту, щоби обговорити, які конкретно контури матиме програма і які цілі ставитиме перед собою.
"Я дуже вдячний Надії Яцик за те, що вона так зацікавилася цією ініціативою і вирішила її підтримати, - наголосив керівник проекту, професор, завідувач кафедри світової історії нового та новітнього часу УКУ, директор Інституту історичних досліджень ЛНУ д-р Ярослав Грицак. - Нова програма розглядатиме ту ділянку історії, яка досі залишається найменш дослідженою, а з іншого боку, напевне, має найбільше значення для майбутнього України".
За словами д-ра Грицака, досі в Україні подібних проектів не було, хоча вони віддавна є, наприклад, у Польщі, в Росії. Центр дослідження історії України ім. Петра Яцика Канадського інституту українських студій і, зокрема, директор цього Центру професор Франк Сисин підтримали ініціативу українських науковців, яка спонукатиме істориків, що лише розпочинають науково-дослідницьку діяльність, присвятити свою увагу саме цій галузі.
"Програма буде робитися у Львові, бо саме він є тепер одним із найбільших осередків науки в нашій державі завдяки тому, що тут працюють Національний університет ім. Івана Франка та Український Католицький Університет. Разом із тим, новий проект матиме всеукраїнський масштаб. Ми сподіваємося залучити молодих науковців із цілої України, - розповідає професор Ярослав Грицак. - Вони зможуть провести від одного до трьох років чи то в ЛНУ, чи в УКУ для того, щоб писати свої дисертації саме про цей історичний період на основі того матеріалу, який буде зібрано під час цієї програми - це спогади живих очевидців великих подій, архівні документи тощо. Для цього, швидше за все, буде створено окрему стипендію".