У Львові стартує просвітницький проект «Візьми дитину в театр сьогодні»

08:00, 26 вересня 2013

Понад два роки тому Перший український театр для дітей та юнацтва вперше долучився до світової театральної спільноти, створивши Всеукраїнську асоціацію дитячо-юнацьких театрів та ставши членом Всесвітньої асоціації театрів для дітей та юнацтва (ASSITEJ) із штаб-квартирою у Львові. Цього сезону театр запрошує львів’ян приходити до театру разом зі своїми дітьми.

Торік керівництво ASSITEJ оголосило про початок трирічної міжнародної кампанії «Візьми дитину в театр сьогодні», і отож керівництво Львівської філії за необхідне усіма доступними нам засобами долучитись та підтримати кампанію.

«Адже йдеться не про те, щоб іще раз кинути якесь страшенно правдиве, але страшенно заяложене гасло на зразок «Все найкраще дітям!», «Діти – наше майбутнє!» тощо, – і потішити себе важливістю своєї діяльності, вимагаючи до того ж фінансової підтримки. Йдеться про реальну можливість діалогу з надскладною та водночас найдовірливішою публікою – дітьми та молоддю, про можливість дати цій публіці ключ і поштовх до самопізнання та самовдосконалення, відчуття гармонії та прекрасного, співпереживання та відповідальності, стимул до пошуку та творення – у собі та у світі – всього того, що ми звемо добром, красою, правдою. Ми усвідомлюємо, що, попри те, що діти у всі часи залишаються дітьми – цікавими, непосидючими фантазерами і неслухами – міняється час, міняються обставини, а отже міняється і специфіка становлення особистості, можливості та загрози», – зазначають організатори проекту.

«В час, коли життєвий уклад пропонує все більше «їжі» для очей, і все менше – для серця і розуму, коли культура повсюдно підміняється крикливими шоу, а живе спілкування – віртуальним, театр, як мистецтво виключно живе і безпосереднє, має унікальну здатність провадити щонайживіший діалог, – коли звичайний людський голос за декілька кроків від тебе може звучати набагато більш вражаюче, ніж Dolby Digital, а кинутий зі сцени в зал літачок – дивувати більше, ніж 3D-ефекти; має здатність спонукати до співпереживання, позбавленого отого, до певної міри, миготливо-затягуючого ефекту кінематографу та телебачення, творити не натовп, а публіку. Театр для дітей сьогодні може стати дійсно потужним пульсуючим мистецьким центром, який об’єднуватиме навколо себе діяльність багатьох шкіл та гуртків, бібліотек і сиротинців, педагогів та психологів – може стати організуючою частиною цілісного молодіжно-дитячого культурного середовища», - додають працівники театру.

Дізнатись детальніше про проект можна за номером: 272 68 41 (каса), 272 78 10 (дирекція), або ж за адресою вул. Гнатюка, 11.