Чергова частина міліції щодоби приймає по три скарги від мешканців, яких хотіли "нагріти" на гроші. За місяць скарг надходить до 20-ти. Найбільше махінаторів - у Львові, Стрию та Червонограді.
Правоохоронці розрізняють два різновиди телефонного шахрайства. Перший варіант найбільш кваліфікований - коли людині дзвонять на мобільний чи домашній телефон і знає, що це за людина, мається на увазі, знають установочні дані, знають родину, знають, наприклад, де донька, де син. І другий варіант, який відбувається вночі - коли дзвонять, людина не готова.
Схема проста, називають номер мобільного телефону чи кредитної карточки, на яку треба перевести гроші. Зазвичай, розповідають правоохоронці, дзвінки роблять із місць позбавлення волі. Але робота ведеться й на свободі.
Якщо ж до вас таки зателефонували, не впадайте відразу в паніку. Попросіть співрозмовника перетелефонувати за 2-3 хвилини. А в цей час задзвоніть до рідних, яких згадували. Якщо згодом невідомий не відгукнеться — мета горе-співрозмовника очевидна.