У Львові розпочав свою роботу Інститут стратегії культури. Підпорядкований департаменту розвитку Львівської міської ради, інститут буде займатися аналітикою, моніторингом, освітніми та комунікаційними проектами у сфері культури – ЛМР вже затвердила його Програму діяльності на 2018-2021 рр.
Нагадаємо, у червні 2017 року Львівська міська рада затвердила «Стратегію розвитку культури м. Львова до 2025 року». Тож інститут створено для того, аби ця стратегія була втілена.
Керівником інституту стратегії культури стала організаторка та координаторка численних мистецьих проектів, депутатка ЛМР Юлія Хомчин.
Пріоритетні напрямки діяльності інституту – підвищення ефективності культурних установ, залучення мешканців до творення культурного життя міста, налагодження горизонтальних і вертикальних зв’язків між діячами культури, модернізація системи формальної освіти, підтримка і розвиток неформальної культурної освіти впродовж життя.
Інститут планує у співпраці з дослідниками напрацювати методологію соціологічного дослідження та сформувати показники для щорічного моніторингу галузі культури у Львові, щоб таким чином стежити за впровадженням Стратегії розвитку культури. З цією ж метою планується проведення бієнале «Форум культури», та проведення регулярних сесій стратегічного планування для міських установ культури.
Щоб допомогти міським закладам культури розвиватися і забезпечувати високоякісні культурні послуги для містян і гостей Львова, інститут планує розробити спеціальну програму з децентралізації, брендування та просування культурних закладів та туристичних об’єктів. Також йдеться про створення «мережі культури» – комунікативної платформи для установ, закладів та організацій культури, що діють на території Львова.
Також інститут рпоголосив освітні програми одним із пріоритетів роботи. Тому у співпраці з УКУ та іншими вишами Львова буде розроблено та впроваджено програму для працівників музеїв, пілотні освітні програми музичного, образотворчого та театрального спрямування для шкільних та позашкільних закладів освіти.
Ще одне важливе завдання інституту – створення та адміністрування Фонду культури, який, згідно Стратегії, мав би збирати та розподіляти на прозорих засадах додаткові ресурси для культурних проектів.
Міжнародна співпраця у сфері культури теж покладена на новостворений інститут. Аплікація на Європейську столицю культури та культурна дипломатія Львова внесені у програму роботи до 2021 року. Серед заходів також – міська програма резиденцій для митців та менеджерів у сфері культури.
Наразі завершується формування команди інституту та реєстраційних процедур, і розпочинається робота над скликанням наглядової ради тощо. Вже незабаром відбудеться перша презентація інституту стратегії культури та його програми роботи для середовища культури та широкого загалу.