Останній мультфільмів з циклу, що розповідає малечі про духовні куточки України, – це «Аскольдова могила». А таких у компанії «Арт-відео» художники-аніматори створили п’ятнадцять. І про Прилбичі, де народився маленький Ромчик, що згодом став Митрополитом Андреєм, і про Глиняни з чудотворною іконою Розп’яття.
«Основна суть мультика – розказати про українські церкви, про святині, коротку історію. Наше завдання – зробити так, щоб діти дивилися це добровільно, щоб їм було цікаво», – розповів режисер мультфільмів Андрій Гурняк.
Мультфільми в 3D-форматі компанія взялася створювати ще кілька років тому. Їх показують малечі в культурних центрах, храмах України, влаштовували презентацію і в Мистецькому Арсеналі та Михайлівському Золотоверхому Соборі столиці.
«Ми показували у львівському дитячому притулку мультик про Святомихайлівський храм. Тож коли, за сценарієм, почалася війна між ангелами і демонами, діти, які в той час гралися собі, побачивши цю сценку, позавмирали», – поділилася спогадами художник-аніматор Катерина Хіль.
Возили мультфільми і до Польщі, показували в українській школі. Однак не менше цікавлять вони і дорослих.
«Це покоління, яке таких мультфільмів ніколи не могло бачити. А зараз вони виявляють до тих мультиків і сентименти, і інтерес», – розповів продюсер анімаційної компанії «Арт-відео» Едуард Занюк.
Наступна серія, за яку візьмуться мультиплікатори, ймовірно буде «українські свята».
Їх можна переглянути на сайті компанії «Арт-відео» або ж в YouTube.