На реабілітацію – у поліклініку: до кінця року в кожному районі Львова відкриють кабінети відновної терапії для хворих, які перенесли інфаркти, інсульти та важкі травми. Вони будуть у всіх міських лікарнях, а також поліклінічних відділеннях. У Ратуші мають амбітні плани.
У лютому пані Наталя перенесла інсульт. Тепер заново вчиться ходити, говорити і себе обслуговувати.
«Є великий ефект. Дуже добре. Я вже можу ходити, прізвище своє можу написати, ложку взяти, відкрити гаманець і витягнути з нього гроші, багато чого можу», – розповіла Наталія Сенів.
А от пані Тетяна проходить вже другий курс реабілітації. Після видалення внутрішньочерепної пухлини жінка більше року лежала паралізована.
«В кінці другого місяця я тільки стала на ноги і зробила два-три кроки. Зараз я вже ходжу сама по хаті. Роблю деяку роботу: чищу картоплю, ліплю вареники», – розповіла Тетяна Кравс.
Рівно півроку у лікарні швидкої працює реабілітаційне відділення. Тут заново ставлять на ноги пацієнтів, які пережили інфаркти, інсульти та важкі травми спини.
«Наприклад, підвісна терапія допомагає пацієнтові відчути свою кінцівку у просторі. Ми підвішуємо ногу, моделюємо невагомість і, відповідно, людина без дії сили тяжіння може виконувати рух кінцівкою», – пояснив фізичний реабілітолог Олег Білянський.
За півроку у лікарні швидкої пройшли реабілітацію понад 400 пацієнтів. Відділення на 24 місця постійно заповнене.
«Це замало навіть для такої лікарні, як наша, тому в нас є обмежений ліжкодень – до 15 днів. Довше ми нікого не триваємо. Звичайно, що це є тільки початки реабілітації, тому що, наприклад, ми були в Польщі, то там пацієнт в такому відділенні лежить від 12 до 16 тижнів», – зазначила в.о. головного лікарня лікарні швидкої допомоги Оксана Воробель.
Та вже до кінця року у Львові обіцяють створити умови для реабілітації не гірші, аніж закордоном. Для цього за європейським взірцем відкриють мережу реабілітаційних кабінетів.
«У світі, в тій самій Польщі в кожній лікарні, в кожному відділенні працюють фізичні реабілітологи. В кожній поліклініці є відділення фізичної реабілітації. І ми прийняли рішення, що будемо йти тим самим шляхом, як би важко не було фінансово, які б проблеми не виникали. Ми будемо намагатися до кінця року створити кабінети фізичної реабілітації і в наших поліклінічних умовах, і на базі неврологічних відділень інших медичних установ», – наголосив начальник управління охорони здоров'я міста Володимир Зуб.
Перший такий кабінет уже відкрили – у 5-й міській лікарні. Ще мало б з'явитися сім.