У Львові суд тричі поспіль відпускав серійного крадія ліфтових котушок

12:43, 28 січня 2016

Чоловіка, якого тричі затримували за крадіжки ліфтових котушок, майже відразу відпускали на умовах цілодобового домашнього арешту. Після цього крадіжки котушок поновлюються, розповів ZAXID.NET начальник управління житлового господарства ЛМР Юрій Голець. Поліція запевняє, що свою роботу виконує сумлінно, оскільки злодія знаходять і затримують. Проблема, за словами слідчих, у недосконалій правочинній системі, яка не дає можливості постійно контролювати місце перебування підозрюваних.

«За минулий рік у Львові викрали 418 ліфтових котушок. У січні цього року викрали ще 40 ліфтових котушок. Нова котушка коштує близько трьох тисяч гривень. Якщо здати її на металобрухт, то можна отримати 200-300 гривень, бо всередині котушки є кілька сотень грамів міді. Важливо зауважити, що кошти на купівлю нових котушок йдуть не з міського бюджету, а збираються із самих мешканців у вигляді квартплати», - каже Юрій Голець.

Він розповів, що за ці крадіжки у січні минулого року правоохоронці затримали 27-річного безробітного львів’янина. У нього вилучили сумку із котушками. Однак через три дні йому обрали міру запобіжного заходу - цілодобовий домашній арешт. Після чого у місті знову починались крадіжки котушок.

У листопаді 2015 року правоохоронці затримали того ж чоловіка за викрадення ліфтових котушок. Та через декілька днів суд знову відпустив його під домашній арешт. Наступного разу цього ж крадія затримали у грудні 2015 року і знову відпустили додому із умовою не покидати власну квартиру.

«Минулого тижня у Львові знову викрали шість котушок за тими ж адресами, що і викрадали у грудні. Я маю підозри, що це знову той самий крадій», - розповідає чиновник.

Впродовж року загальна шкода львів’янам за викрадені котушки склала понад мільйон гривень. Крім того сотні тисяч жителів міста залишались по декілька днів без ліфту, оскільки потрібен час, аби замовити та встановити нові котушки.

«Якщо до п’ятого поверху ще можна піднятись без проблем, то на восьмий десятий чи чотирнадцятий це зробити доволі важко. Крім того, там можуть жити матері, яким потрібно спускати дитячий візочок, щоб піти гуляти із дітьми, пенсіонери  або ж люди обмеженими можливостями», - обурився Юрій Голець.

Юрій Голець розповів, що Львівська міська рада надіслала листи до начальника головного управління МВС Дмитра Загарії, до голів Франківського та Залізничного судів, судді яких відпускали підозрюваного із підпискою про невиїзд, аби звернути увагу на ці випадки.

Він також додав, що неофіційно спілкувався із керівництвом поліції та суддями. Правоохоронці його запевнили, що виконують свою роботу сумлінно, оскільки крадія котушок заримують. Судді ж, за його словами, це заперечують, мовляв, крадія затримують, однак доказів, аби його ув’язнити слідчі дають не достатньо.

«Все, що може зробити міська рада – це сигналізувати вищому керівництву про такі випадки та просити розібратись у ситуації», - пояснив Голець.

Начальник слідчого відділу Залізничного райвідділу Львова Роман Білик пояснив ZAXID.NET, що слідство у цій справі ще триває. Правоохоронці цього райвідділку затримали крадія лише за одним епізодом. Зараз слідчі збирають докази, аби з’ясувати причетність крадія й до інших випадків викрадення котушок.

«На мій суб’єктивний погляд, домашній арешт у цій ситуації – найкращий запобіжний захід. Якби йому присудили арешт, то він би міг вийти під заставу. Наші слідчі його зловили лише по одному епізоду викрадення котушки. Там розмір матеріальної шкоди був відносно невеликий – близько двох тисяч гривень. Суддя не може призначити розмір застави значно більший від розміру заподіяної школи. Відповідно розмір застави там міг скласти п’ять тисяч гривень. Він би його сплатив і вийшов», - розповів Роман Білик.

Зараз, за словами слідчого, правоохоронці контролюють місцезнаходження підозрюваного. До нього регулярно навідується дільничний інспектор і перевіряє, чи підозрюваний удома. Він пояснив, що в Україні є спеціальні електронні браслети, які постійно контролюють місце перебування підозрюваного. Однак вони знаходяться під суворою звітністю. Викрадення ліфтових котушок не є достатньо резонансною справою, аби почепити на підозрюваного електронний браслет.