У Львові судді другий місяць не можуть покарати свого колегу за порушення ПДР

Слухання справи щодо судді, якого затримали п’яним за кермом, перенесли уже втретє

19:41, 12 лютого 2016

У Личаківському районному суді Львова уже другий місяць ніяк не можуть розпочати розгляд справи стосовно голови Пустомитівського суду на Львівщині, якого поліцейські затримали п’яним за кермом. Львівські служителі Феміди щораз беруть самовідвід та переносять слухання.

Автівку голови Пустомитівського суду патрульна поліція зупинила ще 7 грудня торік. Вона зупинилась на пішому переході на вулиці Личаківській у Львові.

«На пішохідному переході забороняється зупинка транспортних засобів. В той момент, коли ми підходили до автомобіля, автомобіль здійснив рух, від'їхав на 10 м і зупинився», – пригадує інспектор Богдан Сав'юк.

Тоді ж патрульні і підійшли до автомобіля, увімкнувши камеру. Чоловік на місті водія довго не міг знайти документів та зізнався, що вживав алкоголь. Але запевняв, що автівкою не кермував. Хоча за час, поки поліцейські йшли до машини, з неї ніхто не виходив.

Чоловік повідомив поліцейським, що безробітний. Лише згодом з'ясувалось, що він – суддя: Володимир Мусієвський очолює суд Пустомитівського району.

Робити тест затриманий відмовився, довелось везти на експертизу, яка показала 65,7 моль алкоголю при нормі 10,5 моль. Справу передали до суду Личаківського району. Але з місця вона ніяк не зрушиться.

«Це третє засідання, яке відкладається. Спочатку матеріали справи надійшли до одного судді, який заявив на другому судовому засіданні про самовідвід. Виявилося, що він знає правопорушника. Матеріали справи перейшли до іншого судді, яка сьогодні відклала з невідомих причин розгляд справи», – розповів представник поліції Тимофій Мельник.

Захисники Мусієвського повідомили: правопорушник хворіє. На робочому місці його також не виявилось. В канцелярії суду в Пустомитах повідомили, що від 12 лютого він на лікарняному.

Однак щоб довести чи спростувати вину судді залишилось дуже мало часу. На розгляд таких правопорушень Закон визначив лише три місяці. Тож варто поспішити, певні юристи.

«У випадку, якщо під час розгляду справи особі, що притягається, будуть належно надходити повідомлення про розгляд справи, і в нього справді будуть поважні причини, то можливо, що строк пройде й особа не буде притягнута до відповідальності», – розповів юрист Олег Кириєвський.

Тоді єдиний вихід – звернутись до вищої кваліфікаційної комісії суддів. Так держслужбовця, який порушив правила суддівської етики, можна покарати хоча б дисциплінарно.