Увосьме Львів відсвяткує Китайський Новий рік із ходою драконів, лазерним шоу, вечірками і вуличними частуваннями. Кульмінація свята буде 4 лютого на площі Ринок.
У ніч з 4 на 5 лютого настає рік свині за східним гороскопом. Тоді ж у Китаї та багатьох азійських країнах святкують Новий Рік або ж Свято весни. Для їхніх мешканців це вельми сімейне свято, яке триває аж 15 днів. Родини збираються разом, а вулицями міст і сіл ходять дракони, які відганяють усе зло. На території Європи одне із найбільших святкувань Китайського Нового року відбувається саме у Львові. Заходи будуть на трьох сценах, найбільша на площі Ринок.
«Починаємо святкувати з п'ятниці. Субота, неділя і з понеділка на вівторок (4 лютого о 19:00) буде кульмінація цього свята. Це буде яскраве світлове шоу на площі Ринок, хода драконів, сувеніри, анімація, безліч подарунків», ‒ розповідає Юрій Котик, голова «Культурно-дослідницького центру України і Китаю «Ланьхва».
Ще однією локацією стане Палац мистецтв, де 2 лютого відкриють виставку фотографій краєвидів Китаю, а у дворику Палацу влаштують концерт українських та китайських колективів. Львівський гурт «La VIVo» має у репертуарі пісні різними мовами, у тому числі китайською. Ці ж пісні почують і львів'яни.
«Пісні китайською мовою даються досить непросто. Але за кілька гастролей Китаєм ми підняли свій рівень настільки, що китайці вже не відрізняють, чи це китайці співають, чи це українці», ‒ зізнається соліст вокального ансамблю «La VIVo» Юрій Вітошинський.
Під час святкувань частуватимуть спеціально звареним до цієї дати пивом, також наливками за східними рецептами, а ще вуличною їжею, її можна буде знайти на третій локації ‒ на площі позаду Арсеналу. Тут теж обіцяють культурну програму.
«На вулиці перед «Пстругом» на імпровізованій сцені, яка вже там є, там буде діджей, будуть вечірки, буде теж хода драконів», ‒ додає Тарас Маселко керівник PR-відділу холдингу «!FEST».
Повну програму святкувань можна переглянути тут.