Більше тисячі осіб на Львівщині сьогодні, 24 квітня, не з'явилася на тестування з української мови та літератури. Воно було першим у цьогорічній кампанії ЗНО і як ніколи важливим.
Без цього тесту, який складали сьогодні, не можливо буде вступити в університет і отримати атестат про середню освіту. Результати випробування зараховуються як державна підсумкова атестація у школах.
На Львівщині на тестування з української мови та літератури зареєструвались 19 тис. осіб. Вперше вони мали право обирати рівень складності тестів. Однак охочих повправлятися у важчих назбиралось лише дві тисячі. Тому у Львові лише в двох пунктах тестування складали такі тести. А все тому, що навчальні заклади не вимагають від вступників поглиблених знань рідної мови.
«У Львові жоден ВИШ не виставив в умови прийому поглиблений рівень як обов'язковий. Я його вибрала, щоб перевірити свої знання, може якось надихне мене, створить враження впевненості перед наступними ЗНО», - розповіла одна із учасниць тестування Ярина Бадік.
«Я би хотіла поступати у Київ. В університеті ім. Шевченка поглиблений рівень з української мови і літератури, в Києво-Могилянській академії, наприклад, ні. Тому я і вибрала поглиблений рівень тестування», - зазначила інша учасниця тестування Валерія Саліванчук.
Кожен, хто обрав поглиблені тести, мав написати спочатку і базові. На основне випробування учасникам відвели 150 хвилин. На додаткове – ще годину. Відповідно, учасники отримають два результати випробування - окремо за базовий і поглиблений рівні. А випускники шкіл ще й підсумкову оцінку з української мови та літератури. Відтак, без цього ЗНО їм не бачити атестату про середню освіту.
Однак на подив освітян на ЗНО з української мови і літератури не з'явилося достатньо багато зареєстрованих учасників.
«На нашому пункті тестування за списком є 322 учасники. Не прийшли на випробування 29 осіб. Ті учасники, які не з'явилися, напевно би мали мати вагомі підстави для того, щоб бути відсутніми у пункті тестування. Лише у такому випадку вони мають ще шанс зареєструватися на додаткову сесію», - наголосив відповідальний за один із пунктів тестування Олег Маринюк.
Однак серед тих, хто не з'явився, можуть бути і випускники минулих років. Якщо прогульники мають вагомі причини, то вони можуть скласти тести з української мови і літератури під час додаткової сесії у червні. Для цього мають упродовж п'яти днів звернутися у Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти.