До медиків-інфекціоністів продовжують звертатися відвідувачі їдальні «Ольвія», що у торговому центрі «Домінант Плаза» у Львові. У всіх один і той же ж діагноз — харчове отруєння. Ушпиталені працівники компанії «Нестле Україна» вживали тільки ту їжу, яку зготували у їдальні. Держпродспоживслужба виявила у закладі порушення. Зокрема з’ясувала, що персонал їдальні не пройшов гігієнічне навчання та не у всіх працівників була медкнижка.
Держпродспоживслужба відібрала зразки змивів та страв, а також обстежили персонал – результатів ще чекають. Під час перевірки у п’ятницю спеціалісти виявили численні порушення.
«Вже були приготовлені напівфабрикати так звані. Тобто м’ясо було приготовлене, овочі для реалізації на понеділок. Було виявлено, що в одному приміщенні, де персонал і переодягається, була встановлена холодильна камера, де зберігалися продукти. Олія там зберігалася, тара виробнича», — пояснює заступниця начальника управління держнагляду Держпродспоживслужби Олена Улашина.
Заклад від понеділка, 25 листопада, і до 6 грудня зачинено. На підприємство очікує 1700 грн штрафу.
Перші пацієнти звернулися до медиків ще минулого четверга, 21 листопада, і їхня кількість поступово зростала. Після обстеження лікарі висунули перший діагноз — гостра кишкова інфекція.
«Стан пацієнтів на сьогоднішній день — середньої важкості. Всі у свідомості, висловлюють скарги на спазмоподібні болі у кишківнику, багаторазовий водянистий стілець, блювота, а також підвищення температури тіла, відповідно і слабкість та відсутність апетиту», — розповідає лікарка-інфекціоністка інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів.
Всі госпіталізовані харчувалися в їдальні «Ольвія», яка належить філії «Нестле Україна». Там працює й Оксана. Вона, як і її колеги з роботи, в той день снідала та обідала виключно в тому закладі.
«Я взяла квасолю з гарбузами. Швидше за все, вона і була якоюсь або заразною, або дуже зіпсутою. Тому що після цього одразу стало дуже погано. О 9 годині вечора я себе дуже погано почувала, а о 12 стало тільки гірше й гірше. На ранок я викликала швидку», — згадує шпиталізована Оксана.
До лікарів звернулися 11 людей. 9 з них перебувають у лікарнях. Та медики не виключають, що кількість отруєних може значно зрости.
«Інкубаційний період, тобто від моменту потрапляння і до початку перших клінічних ознак, становить 3-4-5 днів. Нерідко буває і до 7. Тобто є ймовірність, що є люди, які наразі перебувають вдома з ознаками розладу кишково-шлункового тракту. Якщо їхній стан буде погіршуватися, то вони ще можуть звернутися по медичну допомогу», — підсумовує Наталія Тімко, головна епідеміологиня Львівщини.