Це буде вже восьмий візит виїзної бригади хірургів зі США до Львова, до складу якої увійшли найкращі пластичні хірурги, дитячі анестезіологи і медсестра. Цього року вони працюватимуть у Львові з 15 по 22 вересня. На прийом до них записалося вже понад 1000 дітей з різних куточків України, які перенесли опіки і яким потрібна подальша допомога спеціалістів.
«Лікарі об’єднується заради порятунку дітей» – під таким гаслом група американських хірургів уже вісім років поспіль приїжджає до Львова оперувати українських дітей, а заодно поділитися досвідом з львівськими хірургами, студентами-медиками.
Така співпраця стала можливою завдяки професору Гарвардської медичної школи Геннадію Фузайлову. Його ім’я добре відоме на Львівщині, та й в Україні загалом, адже саме завдяки його допомозі чимало дітей, які отримали важкі опіки і яких в Україні не могли врятувати, врятували у клініці «Шрайнерс Госпіталь» (Бостон), лікарі якої мають великий досвід лікування таких пацієнтів і величезні, порівняно з нашими, можливості.
З 2005 року у бостонській клініці врятували майже 60 дітей з різних областей України, які обпекли 70-80% тіла. Серед них є і діти з Львівщини. Скажімо, Володя Бубела з Сокальського району провів у бостонській клініці 10 місяців. Він обпік 75% тіла, більшість опіків були глибокі. П’ять місяців хлопець провів у реанімації. На його лікування витратили майже 2 млн. доларів. Лікувалася у «Шрайнерс госпіталь» і 4-річна Ганнуся з Нового Роздолу, яка обпекла 65% тіла.
Настя Овчар, яка рятуючи сестру, отримала 80% опіків тіла, зі своїм рятівником Геннадієм Фузайловим
Операції, які проводять американські хірурги, - безкоштовні
Спершу Геннадій Фузайлов приїжджав до Львова з одним-двома хірургами, тепер до складу виїзної бригади входить 10 висококласних спеціалістів, які разом з львівськими хірургами спершу оглядають дітей, які перенесли опіки, і відбирають тих, кого треба прооперувати.
Останні три роки американські хірурги оперують у медичному центрі Medicover ( до того часу в опіковому центрі 8-ї міської клінічної лікарні). Хірурги зі США привозять всі необхідні медикаменти, інструментарій, обладнання, а Medicover надає в їхнє розпорядження операційну. Smart-операційна центру забезпечує роботу трьох операційних бригад одночасно.
Торік американські лікарі вперше привезли до Львова спеціальний лазер, який використали для лікування рубців. Як пояснив ZAXID.NET пластичний хірург Бранко Бойовіч, лазер широко використовують у США і він дає чудові результати. Раніше рубці доводилося забирати хірургічним методом, а під дією лазера рубці просто розсмоктуються і зникають. Тобто, цей метод дозволяє забирати рубці нехірургічним способом. І його можна використовувати для лікування опіків як у дітей, так і в дорослих.
Використання лазера є доволі дороге, але для українських пацієнтів усі процедури безкоштовні. Чи привезуть лазер у вересні цього року, наразі невідомо.
У кожний свій приїзд колеги з-за океану привозять львівським колегам , пацієнтам і гуманітарну допомогу. Минулого року, скажімо, вони привезли 60 спеціальних насосів, які конче потрібні в лікарнях, де є палати інтенсивної терапії - вони дозволяють чітко дозувати ліки.
У Львові хірурги зі США планують прооперувати щонайменше 55 дітей
Торік хірурги зі США також приїжджали до Львова у вересні. За час візиту вони прооперувати рекордну кількість пацієнтів – 56 дітей (у 2016 – 40 дітей) з різних куточків України і проконсультувати 200. За останні чотири роки вони прооперувалиу Львові 200 дітей.
«Операції при опіках відрізняються від інших операцій, – сказав ZAXID.NET професор Гарвардської медичної школи, керівник виїзної клініки США Геннадій Фузайлов. – При опіках неможливо провести операцію і зняти проблему назавжди. Дітей, що перенесли опіки, доводиться періодично оперувати. При опікових травмах виникає дефіцит шкіри, і коли дитина росте, цей дефіцит стає ще більшим. Тож поки маленький пацієнт ростиме, йому потрібно буде проводити операції», - каже Геннадій Фузайлов.
Людей, які хочуть проконсультуватися у спеціалістів зі США, з кожним роком більшає
Для оперативних втручань у Львові пластичні хірурги США обирають тільки тих пацієнтів, яким на 90% можна гарантувати позитивний результат. Дітей з надто складними опіковими травмами американські лікарі лікують у бостонській клініці «Шрайнерс госпіталь».
«На консультацію до американських спеціалістів записалося понад 300 пацієнтів практично зі всіх областей України і заявки продовжують надходити. Оглянути всіх, хто записався на прийом, лікарі просто фізично не зможуть, але консультацію у той чи інший спосіб отримують усі. Аби якомога більше прооперувати дітей, американські лікарі консультуватимуть лише один день - у перший день приїзду, у всі інші дні – оперуватимуть. Під час оглядів відбиратимуть тих, кому конче потрібна операція. Орієнтовно планується прооперувати 55 маленьких українців», - повідомила головна лікарка медичного центру Medicover Мирослава Децик.