У Львові медична компанія «Фармаско» спільно із ГО «Самопоміч» проводять акцію «Антинаркотик».
Як повідомили у прес-службі ГО «Самопоміч», мета акції – привернути увагу громадськості та влади до активної боротьби з наркоманією, особливо серед молодого покоління. Важливим етапом є створення в молодіжному середовищі ситуації, яка перешкоджає зловживанню наркотиками і знижує шкоду від їх вживання. Створення цього середовища – в руках старшого покоління – батьків, бабусь/дідусів, педагогів, медиків, влади, громадськості, засобів масової інформації.
«Батьки часом не помічають, що їхні діти «загралися». Адже найчастіше дивний стан своїх підростаючих чад вони списують на «перехідний вік». Щоб уникнути гірких наслідків, слід уважніше придивитися до поведінки дитини. Якщо у неї з'являються нові підозрілі друзі, вона стає скритною, надовго замикається в своїй кімнаті або, навпаки, пропадає вечорами, занадто пізно лягає спати, а вранці насилу встає - всі ці ознаки можуть стати першими гучними «дзвониками». Слід замислитися і у тому випадку, якщо у доньки або сина зникає інтерес до навчання або звичайним захопленням, зате збільшуються фінансові запити. Якщо вони починають випрошувати гроші, зовсім брати їх без дозволу або, що ще гірше, виносити з дому цінні речі – це вже обґрунтований привід для занепокоєння. дізнатися, чи приймає ваша дитина наркотичні речовини, можна за допомогою спеціальних експрес-тестів, які продаються в аптеках. Якщо підозри підтвердилися, потрібно відразу ж звернутися до лікаря», - розповідає старший медичний працівник компанії «Фармаско» Олена Воробйова.
Координатор акції «Антинаркотик» Наталя Жук зазначає, що краща методика боротьби з наркоманією – профілактика. «Світова практика показує, що вилікувати від наркоманії вдається не більше 2-3%», - говорить Наталя Жук.
На базі осередків «Самопомочі» медичні працівники компанії «Фармаско» розповідатимуть про профілактику наркоманії та про шляхи для виявлення факторів ризику наркоманії в домашніх умовах. Участь у цих семінарах є безкоштовна.
Семінари проводитимуться за таким графіком: 19 березня – 15.00, вул. Петлюри, 43, 20 березня – 16.00, вул. Наукова, 32А, 21 березня – 15.00, вул. Миколайчука, 1, 27 березня – 16.00, вул. Хуторівка, 24, 28 березня, - 15.00, вул. Широка, 1.
29 березня о 18:00 у Львівській міській раді відбудеться підсумкова відкрита зустріч.
За статистичними даними МВС України, щорічно близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами. За віковою структурою: 95% наркозалежних людей - це молодь 15-30 років, з них 97% спробували наркотики у віці від 12 до 19 років.