У Львові триває щорічна акція із раннього виявлення глаукоми

19:06, 10 березня 2016

У всіх львівських поліклініках Львова вже п’ятий рік поспіль проводять дні профілактики та раннього виявлення глаукоми. Мешканців запрошують прийти у кабінет окуліста і виміряти очний тиск, аби запобігти втраті зору. Адже глаукома на початку захворювання не має жодних симптомів і відчути її неможливо.

Проте, якщо це підступне захворювання очей не лікувати, можна позбутися зору. Тому бодай раз на рік потрібно проходити профілактичний огляд в офтальмолога.

Львів’янку пані Оксану на вимірювання очного тиску скерували як гіпертоніка. Бо через це захворювання у неї може виникнути ще й глаукома.

«Мені сказали, що очний тиск в мене 24, навіть 25. То є багато, завжди в мене був 18», ‒ поділилась пацієнтка.

«Єдиним простим, доступним, дешевим методом діагностики цього захворювання є вимірювання внутрішньоочного тиску. І це можна зробити в будь-якій поліклініці міста Львова. Ми закликаємо львів’ян прийти в наші поліклініки і скористатися такою нагодою», ‒ закликав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Очний тиск від 18 до 26 одиниць вважають нормальним. «Якщо при глаукомі тиск є 30 і вище, то очі сліпнуть за три роки. Якщо глаукома протікає з нормальним тиском, якщо глаукома лікована і пацієнт контролює свій тиск, своє поле зору, то відповідно зір зберігається на наступні 30-35 років», ‒ зазначила головний позаштатний спеціаліст міста з офтальмології Тетяна Смаль.

Саме підвищений внутрішньоочний тиск спричиняє атрофію зорового нерва і згодом сліпоту. Якщо знизити цей тиск краплями неможливо, тоді потрібна операція. У Львові їх роблять безкоштовно.

«Недолік антиглаукомної операції полягає в тому, що вона не повертає зору. Якщо при катаракті оперують пацієнта, він задоволений, він отримав зір. При глаукомі він каже: а я не бачу, в мене знов туман перед оком і так далі. Але ми задоволені, якщо є нормальний внутрішньоочний тиск », ‒ наголосив завідувач центру "Мікрохірургія ока" у 8-ій міській лікарні Ігор Новицький.

Для діагностування глаукоми, крім очного тиску, на спеціальному апараті перевіряють ще й поле зору пацієнта.

«В апараті є спеціальні чотири точки, на яких фіксується погляд. Пацієнт на них дивиться і по периферії з’являються інші спалахи світла. Пацієнт за допомогою спеціального датчика натискає на кнопочку і відмічає, все що бачить. Тобто по периферії який він бачить спалах і який не бачить», ‒ розповіла завідувач глаукомного кабінету МЦ "Мікрохірургія ока" Ольга Плевачук.

Глаукомний кабінет у 8-ій лікарні Львова облаштували коштом міста трохи більше ніж рік тому. За цей час тут обстежили понад 1300 пацієнтів. Підтвердження діагнозу отримали 56 із них.