У Львові цьогоріч трапилося 70 наїздів на пішоходів, половина водіїв втекла

18:38, 8 квітня 2015

У Львові розшукують 8 водіїв, які збили людей і поїхали геть. Це зведення на сьогодні, 8 квітня. За перші три місяці цього року вже трапилося понад 100 дорожньо-транспортних пригод, з яких 70 – це саме наїзди на пішоходів. І в половині випадків водії залишили місце автопригоди.

Дорожні міліціянти проаналізували: у Львові є вже 34 місця концентрації ДТП. Водіям про це сигналізують спецзнаки. Пішоходам же до цього здебільшого немає діла.

«Пані, там трошки дальше є пішохідний перехід», – роблять зауваження працівники ДАІ жіночці, яка перебігає дорогу на вул. Кульпарківській.

Пішоходи перебігають навіть там, де дороги у шість смуг (по три в один бік). Це, наприклад, вулиця Наукова. Світлофори тут також вперто ігнорують.

«Навіть не дивляться на світлофор. Подивилися – машини немає і пішли», – розповіли дорожні міліціянти.

ДАІвці закликають бути особливо пильними саме на відновлених автострадах. Саме тут і стаються найважчі автонаїзди.

«Наукова, Кульпарківська, Стрийська. Там зараз найбільше місць концентрації ДТП. Фактично саме дорожнє покриття дозволяє водіям збільшувати швидкість понад норму в населеному пункті», – зазначив начальник сектору організації дорожнього руху ДАІ Львова Дмитро Савицький.

Навіть легке зіткнення, після якого водій з пішоходом «розходяться миром», може мати неприємне продовження для обох. Медики це називають станом афекту.

«Ми змушені подати інформацію у випадку, якщо під час збору анамнезу пацієнт розповів про наїзд чи якось ДТП тощо», – розповідає завідувач відділення травматологічного пункту № 2 Олександр Луговий.

Експерти визнають: дорога вже є братською могилою для десятків тисяч українців. А скільки ще лишаються каліками – тут і війни не треба. Другий рік поспіль у Львові триває кампанія з безпеки дорожнього руху ГО «Самопоміч».

«В Україні за минулий рік загинуло близько 5 тисяч людей у ДТП. Це рівноцінно тим втратам, які є на війні. Дітей потрібно вчити. Якщо старше покоління важко перевиховати, то починати потрібно з дітей», – розповіла керівник кампанії з безпеки дорожнього руху Олександра Паняк.

Та й водійське свавілля промовисто ілюструє статистика: наїздів на людей, які переходять вулицю на зебрі,чи не вдвічі більше, ніж поза нею.