Музей народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" працює у новому форматі. Тепер майстри музею не лише розповідають про традиційні ремесла, а й навчають туристів прясти, кувати і варити мило.
Дізнатись про побут старовинного села із перших уст можна від середи до неділі. Гіди-ремісники працюють на одинадцятьох об'єктах.
Наприклад, у хаті ткача можна не лише подивитись на верстати та станки, а й самому навчитися ткати. Художниця пані Любомира розповідає: "Можна виткати собі чільце - прикрасу для дівчат, або сумочку. З роботою впорається навіть дворічна дитина".
А в старій хаті Олійника ремісник Ігор Танячкевич розповідає як двісті-траста років тому видобували жир із насіння льону, конопель чи гарбуза. Охочим навіть влаштовує дегустацію. Розповідає, що гарбузову олію легко визначити за кольором гарбузового вина, а свіжа лляна не повинна сильно гірчити. Чим старіша, тим гіркіша.
Також у Шевченківському гаю проводять майстер-класи з виготовлення яворівської іграшки, ляльки-мотанки, розповідають як у давнину варили мило.
У Козацькій слободі можна поспілкуватись із ковалем, постріляти з лука та скуштувати справжній козацький куліш. А от для охочих зберегти враження якнайдовше, пропонують фотосесію в одязі з різних регіонів Західної України: Гуцульщини, Львівщини, Бойківщини.
Серед нових розваг у Шевченківському гаю - екскурсія на возі. А по понеділках та вівторках у музеї - велодні. Відвідувачів запрошують приїжджати на велосипедах. Біля входу на Чернечій горі навіть є обладнана стоянка.
Окрім інтерактиву, керівництво музею вже найближчим часом обіцяє і нові експонати.
"Вперше за двадцять останніх років ми привезли нові об'єкти, - розповідає директор музею Роман Назаровець. - Це є дзвіниця з села Хоросно та хата Рівня з Івано-Франківської області. До кінця місяця ми зберемо дзвіницю, а за два - буде готова хата".
Відремонтують і старі хатини. На шести об'єктах вже відреставрували дахи. Загалом до кінця року відновлять 22 пам'ятки архітектури.
Музей народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" як і раніше працює з 10:00 до 18:00 в літній період, та з 10:00 до 17:00 в зимовий.
Експозицію інтер'єрів можна оглянути протягом середи-неділі.
Ціна квитка - 15 гривень для дорослих та 7 - для дітей.