10-11 жовтня у Львові відбуватиметься Українська академія інтегрованого міського розвитку. Тема академії: «Покращення громадського простору як імпульс для сталого розвитку неблагополучних частин міста».
Захід проводиться у межах спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що реалізовується Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ), – повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
«Цією академією ми хочемо розпочати новий формат проведення заходів – формат обміну досвідом для українських міст. Ми хочемо підсилити розуміння теми розвитку міста. Багато міст стоять перед великим завданням, яке вони самі вже не можуть подолати. Потрібен обмін досвідом між містами. Ця академія повинна підсилити національний діалог в темі розвитку міст. Академія працює в рамках українсько-німецького проекту», - розповів експерт з питань міст планування GIZ Йохен Ґаулі.
Академія має ініціювати в Україні процес обміну досвідом між містами та розвинути діалог на тематику інтегрованого розвитку міста на національному рівні.
«Дуже часто, коли запитують мера, що найбільше потрібно, то можна почути, що потрібні гроші. Це не правильно. Найбільше, що нам потрібно, - це знання. Вчитися треба щодня. У світі є тисячі міст. Є успішні міста, є неуспішні міста. Успішними є ті міста, де є концентрація мудрих людей. Мудра людина вчиться все своє життя. Так само і місто – місто постійно повинно вчитись. Співпраця з GIZ – це як ковток свіжої води, це унікальний досвід, який ми можемо використовувати для Львова і ділитись з нашими колегами з інших міст України. Це є сотні конкретних справ, які спільно зроблені. Чого нам бракує? Розуміння, що якщо ми разом, то можемо вирішити будь-яку проблему. Що вчить GIZ? Розв’язувати проблеми разом, максимально залучаючи всіх учасників процесу, максимально працюючи з мешканцями», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий під час відкриття академії.
За словами мера, влада спільно з GIZ реставрує вікна, брами, працює по велоінфраструктурі, збільшує простір для громадськості, для пішоходів.
Впродовж дводенної академії учасникам буде представлено найкращий міжнародний досвід благоустрою громадського простору та ревіталізації неблагополучних частин міста.
За підтримки міжнародних експертів, на прикладі площі Старий Ринок учасники спільно розроблять пропозиції своїх майбутніх дій для благоустрою площі, а також сталого розвитку району Підзамче. Мета академії – надати учасникам знання та досвід, які вони могли би втілювати у своїй подальшій діяльності.
В академії бере участь близько 60 учасників з понад 15 великих та малих міст України.