У Львові українці та поляки презентують можливості рекреаційного туризму

13:19, 5 листопада 2014

У Львівському палаці мистецтв стартував міжнародний ярмарок рекреаційного туризму. Свої послуги на ньому презентують 45 учасників: 30 представників туристичної індустрії з Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, і 15 учасників із Підкарпатського воєводства Польщі. 

Серед експонатів – готелі, курорти, туроператори, громадські туристичні організації з прикордонних територій двох держав. 

Крім звичних інформаційних презентацій на ярмарку відбуваються виступи фольклорних колективів, майстер-класи з виготовлення народних ремесел, частування регіональними стравами українсько-польського прикордоння. 

Вхід на ярмарок вільний. Захід триватиме у середу до 18:00 та у четвер з 11:00 до 15:00.

Як зазначив організатор виставки, виконавчий директор ГО «Європейський діалог» Ігор Каспрук, мета ярмарку – промоція можливостей рекреаційного туризму на прикордонні та налагодження усталених туристичних зв’язків між регіонами України та Польщі. 

«Є візові процедури, є обмеження, пов’язані з перетином кордону, але завдання таких заходів – щоби українські туристи могли спокійно відпочивати в рекреаційних закладах Польщі, і навпаки», - пояснив Каспрук.

Консул Генерального консульства Республіки Польща Мар’ян Орліковскі під час відкриття ярмарку повідомив, що минулого року до Львова приїхала рекордна кількість туристів із Польщі. Однак, цього року ситуація зовсім інша – європейці бояться їхати в Україну.

«На щастя, зараз уже менше бояться, але така тенденція є. Преса і телебачення має звичку повідомляти про погані речі. Нема повідомлень, що у Львові все спокійно, натомість, є повідомлення про війну на Донбасі. І це має наслідки», - зауважив він.

Виправити ситуацію, на думку консула, може спільний культурний туризм: «Приїжджають конкретні люди. І чим більше їх буде, тим більше буде свідчень, що ситуація у Львові спокійна. Але це потрібно робити мудро. Поїздка до філармонії, до опери, на вистави – це подорож  не авантюриста, який хоче подивитись, що тут робиться, а людини, яка хоче побачити щось цікаве, і потім про це розповість у себе вдома».