У Львові урочисто виголосили присягу воїна УПА

10:55, 14 жовтня 2013

У Львові 14 жовтня пройшли урочистості з нагоди 71-ї річниці створення Української повстанської армії. На Марсовому полі на могилу Невідомого вояка УПА поклали вінки та виголосили присягу.

На Марсовому полі поставили урочисту варту – представників організацій «Пласту» та «Спадщина». На урочистості прийшло близько 500 львів’ян. Вони виконали гімн України.

Присутніх привітали ветерани УПА та представники львівської влади. А член організації «Спадщина» зачитав присягу, якою символічно пообіцяв «честю і совістю перед великим народом України, перед святою землею українською, перед пролитою кров’ю синів України боротися за повне визволення усіх українських земель. До останнього віддиху, до остаточної перемоги над усіма ворогами України».

Після цього товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» святковими пострілами віддали почесну сальву під пісню «Червона калина».

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій сказав під час урочистостей, що сьогодні в Україні є «ненависники, які не хочуть визнати УПА воюючою стороною». «… Для нас важливе визнання, яке є в наших серцях. Також для мене важлива оцінка знаменитого полководця Шарля де Голля, який колись сказав, що якби мав таку армію, як УПА, то жоден німецький чобіт не ступив би на територію Франції», – сказав політик.

«Ми сьогодні щасливі всі, що поруч з нами є такі люди. Слухаймо сьогодні їх, вчімось сьогодні у них. Бо те, що маємо в школі, те, що маємо в підручниках, - це важливо і дуже добре, але ми маємо живих героїв разом з нами. Це не просто символічні постаті, це реальні люди, які своїм життєвим шляхом показали, що боротьба за Україну – це дуже особиста боротьба. Це боротьба кожного молодого хлопця і дівчини тоді. Це місце дуже символічне і дуже реальне, бо тут лежить похований молодий хлопець. Хоч ми не знаємо, як він називався, це реальна молода людина, яка присягнула боротись за Україну і загинула. Мине 10-20 років, не буде таких живих свідків, будуть в книжках писати. Тому цінуймо кожен день, кожну хвилину того часу, коли ми можемо вчитись, можемо слухати реальну історію від справжніх героїв», - зазначив Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань.

Як інформував ZAXID.NET, 13 жовтня у Львові відбувся Марш слави з нагоди відзначення 71-ї річниці Української повстанської армії. Також у Львові провели театралізоване військово-історичне дійство «Героям слава», під час якого відтворили бій між відділами УПА та підрозділами німецького «Вермахту».

Довідка. Покрова Пресвятої Богородиці – християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.