У Львові уже 16 дітей потрапило в лікарні з алкогольним отруєнням

17:35, 29 травня 2013

З початку року до лікарень Львова із важкими наслідками алкогольного сп’яніння та гострою етаноловою інтоксикацією потрапило 16 дітей. Про це розповів завідувач відділенням міської дитячої лікарні Ігор Лукасевич.

За його словами, у відділ реанімації все частіше надходять діти із важким алкогольним отруєнням, починаючи із 15 років. До того ж, щороку кількість таких випадків збільшується в середньому на 10-15%.

«Дітей привозять вже у стані коми. В основному причиною такого стану є компанія однолітків, які збираються за пляшкою, бо не мають іншого заняття. Вживають діти переважно слабоалкогольні кольорові напої та велику кількість енергетиків. Небезпечним є те, що до нас надходять діти із дуже великим вмістом етанолу в крові. Якщо на перший раз такій дитині пощастить, то все минеться без наслідків, якщо ж ні – можливий розвиток панкреатиту, гастриту та виразкової хвороби», - розповів лікар Ігор Лукасевич.

Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається змолоду - 28% у віковій групі до 29 років, і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років - 26,7%. Кожен десятий українець малорухомий - тобто мало ходить пішки чи їздить на велосипеді, рідко або й взагалі не займається спортом. Високі показники малорухомого життя - 11% - спостерігаються вже у віковій групі 18-29 років. Більше того, опитування дітей 12-14 років показує, що першу у своєму житті порцію алкоголю діти отримують із рук своїх батьків.

ГО «Самопоміч» закликає батьків приділити максимальну увагу дозвіллю своїх дітей, особливо на період випускних. Адже якщо дитина не відвідує ані спортивну секцію, ані творчі гуртки – є великий шанс, що вона таки спробує алкоголь. «Перша цигарка та пляшка пива в 13 років, а часто і раніше, вже стало нормою для українських школярів. За даними дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, понад 60% підлітків мають досвід куріння, 90% – пробували алкоголь та 25% вживали наркотики», – йдеться у повідомленні.

«Кожного року ми стикаємось із тим, що діти отруюються чи навіть помирають саме від алкоголю. Це – неприпустимо. Досі чути «відлуння» останнього дзвонику, а незабаром і період шкільних випускних. Цей час є особливо небезпечним для підлітків. Як альтернативу алкоголю, «Самопоміч» пропонує спорт, активне дозвілля та ведення здорового способу життя. Звернутись до нас може кожен, адже ми завжди готові до співпраці – особливо у питаннях здоров’я наших дітей», – розповідає працівник відділу промоції здорового способу життя об’єднання «Самопоміч» Юрій Огоновський.

Водночас, за результатами дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, українська молодь займає перше місце у світі в рейтингу споживання алкоголю серед дітей і молоді: 40% підлітків споживають алкогольні напої принаймні один раз на місяць.