У Львові в державній лабораторії перевірили якість вітчизняних будматеріалів

19:49, 8 грудня 2015

У лабораторії з випробування будматеріалів «Львівстандартметрології» перевірили на міцність та морозостійкість цеглу і бруківку.

Аби переконатись у міцності стискання білої силікатної цегли, у лабораторії її розмістили під спеціальним пресом.

«Мінімальна марка для силікатної цегли — це є 75. В даному випадку вона витримала 200 мега Паскаль. Тобто вона показала себе, як якісна. З неї можна сміливо будувати 4-5 поверхів», — прокоментував дослідження провідний інженер лабораторії з випробування будматеріалів «Львівстандартметрології» Богдан Щерб’як.

Однак, заявленим нормативам, розповіли у лабораторії, цегла відповідає не завжди. Тож якщо потрібно будувати житло хоча б на два поверхи – не варто покладатись під час купівлі цегли лише на її зовнішній вигляд. Розібратись з параметрами та призначенням допоможе паспорт або сертифікат якості.

«Якщо це людина, яка перший раз собі бере, вона цікавиться, хто виробник, які там параметри, чи там справді ця цегла. А якщо це ідуть будівельники, вони її вже за кілометр бачать», — розповіла працівниця гуртовні цегли Стефанія Мирославівна.

Морозостійкість цегли — одна з найважливіших її характеристик. У лабораторії цеглину чотири години морозили, потім розморожували — це становить один цикл.

«Ця червона цегла — 15 циклів вона витримала, а 25, необхідних для зовнішньої кладки, вона не витримує. Ми дамо висновок, що вона не відповідає вимогам для зовнішніх стін. А виробник її подавав як для зовнішніх стін», — пояснили у лабораторії стандарт метрології.

На морозостійкість та ступінь стирання там перевірили і бруківку. За результатами досліджень щонайменше двадцять років на дорозі вона мала б витримати.

«З бруківки ми вирізаємо куб, фіксуємо його на спеціальному диску, який робить певну кількість обертів. Після цього кубик бруківки зважується на повіреній вазі. І на різниці ваги ми можемо вже прорахувати, коли бруківка буде стиратись на дорозі», — розповів керівник лабораторії будматеріалів «Львівстандартметрології» Володимир Васюта.

Обираючи матеріали для своєї будови, варто поцікавитись, де ці вироби уже використовували і як про них відгукуються. Як стверджують у стандартметрології, відомим виробникам зазвичай можна довіряти. Проте, у боротьбі за ринок і нові бренди нерідко пропонують якісний товар. При цьому український виробник тепер вже успішно конкурує із закордонним.