У Львові в останню путь провели Романа Лубківського

18:15, 26 жовтня 2015

Поета, дипломата, політичного і громадського діяча Романа Лубківського похоронили у Львові, на Личаківському цвинтарі.

На початку бурхливих 90-х років, коли щойно вирішилася доля української нації, у Верховну Раду вперше внесли Пересопницьке Євангеліє. Саме Роман Лубківський, на той час депутат першого скликання, запропонував президенту Леоніду Кравчуку присягнути на цьому раритеті.

Про це нині, у день похорону Романа Лубківського, згадав його побратим, поет Дмитро Павличко.

«Роман Лубківський тоді приходить до мене і каже: Дмитре Васильовичу, йдемо, я вам покажу щось. Йдемо ми в музей, він вже все приготував, і ми удвох з ним беремо Пересопницьке Євангеліє, несемо у Верховну Раду, кладемо на трибуну. Я йду до Кравчука і кажу: так, ми з Лубківським принесли книжку, з одного боку, у вас буде Конституція, а з іншого – Євангеліє», – згадав Дмитро Павличко.

Та передовсім Роман Лубківський був поетом. Його твори перекладено дев'ятьма мовами. А найперші його вірші колись озвучив на публіку народний артист Святослав Максимчук.

«Справді, першим його твори декламував я. Здебільшого, це починалося у вузькому акторському колі, поетичному, а далі вже виходило на аудиторію ширшу, учнівську, студентську. І це додавало в нашій дружбі чогось такого неповторного», – розповів Святослав Максимчук.

Роман Лубківський також представляв нашу державу як посол України в Чехії, допомагав відроджувати культурні заклади. До останнього дня мав ще чимало задумок, але не встиг.

«Він багато не зробив з того, що задумував. Ми з ним багато не зробили з того, що ми задумували. Зокрема, церква, яку він у своєму рідному селі Острівці започаткував яко діючу церкву і музей церковний, ми її таки зробимо. Завершимо справу побратима», – пообіцяв народний художник України Любомир Медвідь.

Нагадаємо, Роман Лубківський помер 23 жовтня.