У Львові в Природничому музеї експонують мамонта і носорога

18:35, 18 грудня 2012

Після двадцятирічної перерви Природничий музей таки відкрили. Перша виставка - з регіону села Старуня, що на Передкарпатті. Тут і мамонт, і навіть волохатий носоріг.

Про це інформують «Головні новини Львова».

Аби потрапити на довгоочікувану виставку, обов’язково потрібно взути бахіли. І лише тоді відкривається історія. Історія території, де й сьогодні діє єдиний в Карпатському регіоні грязьовий вулкан. З його кратерів періодично вивергається то нафта, то соляна ропа. Адже ще в дев’ятнадцятому столітті Старуня разом з Бориславом, Трускавцем та Дзвенячем пережила нафтодобувну лихоманку.

«В одній з таких копалень у 1907 році робітники наткнулися на тушу великої тварини, яку спочатку прийняли за вола, шкуру порізали позабирали собі на постоли, а решту подробили, повикидали на відвал. Пізніше хтось з інженерів зауважив, що кості надто великі - то не може бути віл. Звернулися до науковців. Приїхали львів’яни, краків’яни – з’ясували, що то не віл - а мамонт», - розповів куратор виставки "Мандрівка в минуле" Андрій Бокотей.

А за місяць науковці натрапили на іншого дивного звіра - це вже був волохатий носоріг, який жив понад 20 тисяч років тому.

Восени Природничий музей отримав грант у десять мільйонів гривень від фонду Ахметова "Розвиток України". Тоді й пообіцяв, що цьогоріч на львів’ян чекатиме атракція.

«Ця виставка зроблена на кошти музею, наразі. Той грант, який ми виграли, він ще не задіяний. Він буде задіяний у 2013 році після підписання генеральної угоди», - пояснив директор Природничого музею Юрій Чорнобай.

Проте ця виставка - крок уперед. А місто вже чекає на наступний, до Дня Львова.

«Якщо би ви ще зробили нам такий подарунок разом зі святим Юрієм і відкрили другу експозицію... І так поступово-поступово, щоб ми зробили наш музей одним з найкращих у Львові і в Україні. Щоб кожен турист, який до Львова приїжджає - а це сотні, тисячі й мільйони - щоб всі приходили сюди. У вас вже ж білети платні, правда? От ви порахуйте, 10 гривень коштує квиток, мільйон туристів прийде.. на 10 гривень - ще 10 мільйонів можете заробити», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Музей привідкриває завісу: з наступного року завдяки гранту спільно з парком «Знесіння» проводитимуть цікаві природничі тури.

«Пробувати робити якісь акції природничо-освітні для школярів, для дітей. Або просто там "тур вихідного дня". Тобто всі знають, що в неділю на території парку проводиться така-то акція Природничим музеєм. І туди люди просто приходять провести свій вихідний день.», - розповіла головний зберігач фондів Природничого музею Наталя Дзюбенко.

Натомість цю виставку залишать відкритою для цікавих дослідників на півроку.

Нагадаємо, Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові став переможцем проекту «Динамічний музей» та отримав грант 10 млн грн.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.