У Львові в шістьох пунктах збирають кришечки на протези бійцям

На один протез треба 750 тисяч штук

17:09, 6 серпня 2015

Волонтери просять українців здавати кришечки від пластикових пляшок. За гроші, зібрані від їх переробки, купуватимуть протези для вояків. Пункти збору пластику відкрили по всій Україні, шість таких запрацювали і у Львові. Кришечки потрібно приносити за адресами: площа св.Юра 5/30, вул. В. Великого, 10, вул. Зелена, 147, вул. Чигиринська, 27, вул. Князя Романа, 32, вул. Мулярська, 2 а

Львів’янка Наталя збирає пластикові кришечки. Пляшку – в урну, а кришечку – до сумки. Вже кілька місяців дівчина збирає такий пластик. Ідея, каже, виникла на відпочинку.

«Купили купу води, автобус, теплі країни, переїзди і кожен п’є і п’є з пляшок. З мене спочатку дуже сміялися, що я в кожного забираю пляшку і відкручую корок. Впродовж десяти днів зібрали більше ста кришечок», – розповіла Наталя Джало.

Що робити із незвичною колекцією, яка вже нараховує шість сотень кришечок, підказали волонтери. Вони затіяли всеукраїнський збір таких пластикових відходів. Виявляється, те, що ми викидаємо, може стати протезами для українських бійців. 

«На один протез треба 750 тисяч кришечок. І ця цифра видається дуже великою, але якщо вдуматися, таке місто як Львів, якщо одна людина покладе в скриньку одну кришечку в день, то це за один день ми збираємо сировину для одного протезу», – додала волонтер Людмила Масняк.

Кришечки здаватимуть на переробку, а отримані за них гроші підуть на штучні кінцівки. Хоча протези могли б робити і з самого пластику, але в Україні таким поки що не займаються. 

«В першу чергу стараємося зібрати кришечки, тому що по своїй консистенції, по своєму складу, вони мають більше пластмаси, їх легше переробляти, на якісь інші продукти. Дрібнити спочатку, а потім вже виплавляти продукцію», – розповів начальник складського виробничого комплексу компанії-переробника Микола Євич.

Скриньки для збору кришечок встановлять у магазинах, супермаркетах та на ринках. Здавати пластик можна і в пункти прийому. Таких у Львові шість. Найбільший – у майстерні благодійного фонду «Карітас». Його вихованці ретельно сортують кришечки перед тим, як віддати їх на переробку. Така робота вихованцям фонду дуже до вподоби. Крім того, для них це – терапія.

«Це робота дрібної моторики, уважність і потрібність у суспільстві. Вони знають для чого це роблять, вони себе відчувають потрібними», – зазначила  соціальний педагог Марія Чучман.

Скільки кришечок назбирали, у Львові ще не рахували. Перша партія поїде на переробку, коли буде хоча би 150 кілограмів такого пластика.

Кришечки потрібно приносити за адресами: площа св.Юра 5/30, вул. В. Великого, 10, вул. Зелена, 147, вул. Чигиринська, 27, вул. Князя Романа, 32, вул. Мулярська, 2а.