У Львові перевірили 12 зразків твердих сирів вітчизняного виробництва та виявили, що чотири зразки містять сторонні немолочні жири, у двох з яких навіть знайшли кишкову паличку, що небезпечно для здоров’я людини.
Перевірку провів Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз «Тест».
Як повідомили у прес-службі організації, за результатами перевірки 8 зразків твердих сирів підтвердили своє молочне походження та безпечність у мікробіологічному відношенні. Це сири "Клуб сиру", "Шостка", "Комо", "Славія", "Пирятин", "Добряна", "Molendam" та "Здорово". Сири перелічені в порядку зменшення їх вартості: від 88,48 грн до 54 грн за 1кг.
Чотири зразки більш дешевих сирів виявились фальсифікованими, бо містили немолочні жири. Це продукція "Промінь-Фуд", "Елітний смак Гауда", "Кременецьке молоко" та "Молокозавод Самбірський". Ці "сири" коштували від 51 грн до 41,60 грн за 1кг.
Результати дослідження також показали, що "Кременецьке молоко" та "Молокозавод Самбірський" містили кишкову паличку, тобто виявились не лише несправжніми, але й небезпечними, зазначають у центрі експертиз.
«Звісно, вартість сиру різниться в залежності від виду сиру. «Російський» та «Голландський» більш доступні за ціною, ніж, наприклад, «Радомер» та «Маздамер». Але, як показало дослідження, певна цінова межа все ж таки існує: твердий сир дешевше 50 грн за 1 кг не може бути справжнім. Намагайтеся купувати запаковану продукцію перевірених виробників, звертайте увагу на маркування, особливо на назву (сир чи сирний продукт), термін придатності та умови реалізації», - прокоментувала результати досліджень Ніна Кільдій, керівник відділу тестувань центру експертиз "Тест".
Довідка. Центр експертиз «Тест» – громадська організація, яка вже 11 років займається порівняльними тестуваннями товарів та послуг. Останнім часом організація багато уваги приділяє перевіркам якості та безпечності продуктів харчування, чільне місце серед яких посідають молочні продукти.
Нагадаємо, торік з 7 лютого РФ ввела заборону на ввезення до країни сирів деяких українських виробників через невідповідність продукції російському технічному регламенту на молоко і молочну продукцію. Всього на території Росії припинили реалізацію 32 тонн сиру, при цьому ще більше 120 тонн українського сиру було затримано на кордоні і не допущено в РФ.
Після тривалого конфлікту, який ЗМІ охрестили "сирною війною", 2 квітня, Україна і Росія домовилися про зняття обмежень на експорт сирів українського виробництва на російський ринок після публікації результатів перевірки Росспоживнаглядом українських підприємств.