У Львові в знак протесту проти смертної кари підсвітять Каплицю Боїмів

13:45, 29 листопада 2010

30 листопада у Львові о 17:00 Каплицю Боїмів підсвітять червоним світлом у знак підтримки міжнародної акції «Міста за життя – міста проти смертної кари». Львів - перше місто України, яке долучилося до цієї акції боротьби зі смертною карою.

Про це 29 листопада повідомила координатор проекту у Львові Івана Синицька.

За її словами, у багатьох країнах світу скасуванню смертної кари посприяли громадські та міжнародні організації, серед них - Спільнота Святого Егідія, Всесвітня коаліція проти смертної кари.

"Мого єдиного сина у 1999 році в Узбекистані незаконно засудили до смертної кари. Його розстріляли. Я ніколи не думала, що така біда прийде в мій дім. Я стала на дорогу боротьби зі смертною карою. Не хотілось, щоб переживали той жах, який пережила я. Я не змогла врятувати свого сина. Я – юрист, і не встигла його захистити, а що казати про тих людей, які не мають юридичної освіти, і не мають коштів, щоб найняти юристів, а про тих, хто сидить в камері смертників і не мають нікого, щоб їх захистив?.. - розповіла правозахисниця, голова організації "Матері проти смертної кари та тортур" Тамара Чикунова. - Дуже приємно, що Львів підтримав цю акцію, Каплицю Боїмів буде підсвічено червоним кольором, кольором – життя, любові".

Як розповів член спільноти Св. Егідія (м. Рим) Алессандро Салаконе, рух щодо відміни смертної кари за останні 20 років пришвидшився, зокрема, якщо 1970-х роках скасували смертну кару у 20 країнах, то сьогодні їх – 141. "Щороку 30 листопада багато міст освітлюють свою важливу пам’ятку. Відтак у Римі підсвічують Колізей, у Парижі – Собор Паризької Богоматері. До цієї акції приєдналися як і знані міста – Афіни, Лондон, Дублін, Варшава, так і менш відомі, для прикладу столиця Гаїті Порт-о-Пренс. Ця акція також важлива в час, коли знову піднімаються питання про поновлення смертної кари через особливі випадки", - зазначив Алессандро Салаконе.

Як зазначив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, Каплиця Боїмів – особлива пам’ятка, що якнайкраще підходить до цієї міжнародної акції. "На Каплиці є Христос, що сидить у Гетсиманському саду і чекає на свою смерть. На рельєфах каплиці – страждання, муки та тортури, яких він зазнав у в’язниці. Це тема, яку ми піднімаємо. Треба, щоб люди вміли читати цю пам’ятку", - зазначив Василь Косів.

Як зазначив він у коментарі ZAXID.NET , відтепер щороку Львів братиме участь у акції "Міста за життя – міста поти смертної кари", місто намагатиметься щоразу по особливому підкреслювати важливість цього дня.

Довiдка ZAXID.NET
"Міста за життя, міста проти смертної кари" - 30 листопада під таким гаслом відбудеться день протесту проти смертної кари з ініціативи католицької громади св. Егідія. З цієї нагоди були спеціально освітлено відомі пам'ятки архітектури: римський Колізей, Атоміум в Брюсселі, площу і собор в Барселоні та собор св. Стефана у Відні. Загалом в акції беруть участь 1134 міст у 81 країні. 30 листопада є датою, коли в першій європейській країні була скасована смертна кара: 30 листопада 1786 це зробило Велике герцогство Тосканське. Кампанію "Міста за життя, міста проти смертної кари" 30 листопада спільнота св. Егідія проводить з 2002 року. Згодом до неї приєднались основні міжнародні організації з прав людини і сформували "World Coalition Against Death Penalty" ("Всесвітню коаліцію проти смертної кари"), до якої, серед інших, входять Amnesty International, Ensemble Contre la Peine de Mort, International Penal Reform і FIACAT. Відповідно до доповіді Amnesty International "Смертні вироки та їх виконання в 2008 році", в період з січня по грудень минулого року в 25 країнах світу було здійснено в загальному 2390 смертних кар, а в 52 країнах було винесено 8864 смертних вироків.