Під час голосування спостерігачі фіксували дрібні порушення, пов'язані із процедурою. Зокрема, члени виборчих дільниць часто не орієнтувалися в законодавстві. До прикладу, заповнювали протокол ще до завершення виборчого дня або вже під дверима ТВК.
«Ми все ще маємо проблеми, як і традиційно на всіх виборах, з компетентністю членів дільничих виборчих комісій. Це є чи не найбільшою проблемою кожних виборів на Львівщині і саме через такі технічні помилки затягується процес встановлення результату, і так само виникає багато уточнень, скарг», – розповідає голова правління ЛОГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук.
Під час виборчого дня львівські правоохоронці зафіксували 25 порушень. З яких грубими вважають лише два. Тут навіть розпочали кримінальні провадження, адже, ймовірно, йдеться про підкуп виборців. На дільницях громадяни, яких не було в списках, отримували бюлетені. Так, одного підозрілого виборця помітили на дільниці у Шевченківському районі.
«Коли спостерігачі підійшли до нього, щоб він показав свій паспорт, він почав ухилятися від того, сказав, що йому було погано, але пізніше він паспорт все-таки показав і виявився громадядином Львова, тільки Сихівського району», – каже начальник міської міліції Павло Гарасим.
Найбільш резонансний випадок трапився на Патона. Тут представники УГП дізналися про «карусель» і вирішили випробувати схему на собі.
«Людина, якій заплатили гроші, яка не є прописана в цій дільниці, в цьому районі і не має права тут голосувати, вона, поставивши відповідну відмітку у свій паспорт, може приїхати підійти до конкретного члена ДВК й отримати в нього бюлетень неправомірно», – пояснює кандидат до міської ради (Українська Галицька Партія) Роман Терлецький.
За словами кандидатів, вони теж змогли без прописки отримати бюлетені. Все фіксували на відео, яке передали правоохоронцям. Спостерігачі ж кажуть, всі порушення, зокрема і каруселі, є типовими саме для місцевих виборів.
«Вони були характерними для одного округу. Тобто розуміємо, що це може бути вигідно комусь з кандидатів, які балотуються на цьому округу, тому що, як я казала раніше, ми спостерігали в інших гуртожитках, які входять до іншого округу, то там було все значно спокійніше», – розповідає юрист Громадянської мережі ОПОРА у Львові Наталя Радиш.
Наразі міліція розслідує випадки. «Карусель» можуть видати навіть списки, якщо кількість підписів не збігатиметься з кількістю корінців від бюлетенів.