На одній із центральних дільниць Львова загалом у списку 1805 осіб. На дому ж голосує лише невелика частина. Та були випадки, коли ті, хто хотів голосувати вдома, грюкає дверима перед носом виборчої комісії.
«На дому цього разу виявили бажання голосувати 15 осіб, це на 3 менше, ніж торік, в минулому було 18. Оскільки тут люди старшого віку, вони, скажемо так, минулися», – додала голова виборчої комісії Дзвенислава Леус.
З портативною урною та бюлетенями вирушають в обхід два члени виборчої комісії та два спостерігачі. Завдання № 1 – потрапити в браму і достукатися до мешканців. Нерідко ті, хто хотів голосувати вдома, виборчій комісії грюкає дверима перед носом.
«На жаль, деякі брами закриті на ключ і ЛКП у свій час не надали можливості туди попасти. Але є випадки, коли просто відчиняють двері і нас не впускають. Зокрема так було на Катедральній під № 2. Відкрили і кажуть, мовляв, багато людей. Ну в комісії не може бути мало людей», – розповів член виборчої комісії Леонід Гуревич.
Здебільшого вдома голосують хворі та люди похилого віку. Коли виборець визначається, члени виборчої комісії обертаються спиною, адже потрібно зберегти таємницю голосування.
«Я допомагаю людині, показую. Переважно люди самі ставлять позначки, ми обертаємось і люди самі заповняють. Я не маю ніяким чином права впливати, підказувати за кого голосувати. Я даю людині бюлетень і вона обирає за кого голосує», – зазначив член виборчої комісії Олег Домброва.