У Львові видали «Міфи Другої світової війни» Дмитра Шурхала

15:55, 27 травня 2011

7 червня у львівській книгарні «Є» відбудеться презентація книжки «Міфи Другої світової війни» журналіста Дмитра Шурхала, що вийшла друком у видавництві ПАІС. У книжці автор зібрав «найживучіші» історичні міфи, заручниками яких сьогодні є політики, ЗМІ та читачі.

За словами Д. Шурхала, історична наука вже давно спростувала більшість цих хибних уявлень, проте в масовій уяві вони досі живуть, підживлюючись політичною пропагандою.

У легкому публіцистичному стилі автор розповідає про те, як двох диктаторів – Гітлера і Сталіна – зблизило українське питання, про домовленості, які існували між ними ще до пакту Молотова-Ріббентропа, про те, коли справді почалася Друга світова війна для українців, про українські легіони у польській та німецькій арміях.

Зрештою автор висвітлює такі порушувані сьогодні історичні теми, як дивізія СС «Галичина» та бій під Бродами, розвінчуючи міф про їхню небоєздатність.

Чимало місця Д. Шурхало присвятив темі ОУН, уже з перших рядків наголошуючи, що об’єктивної історії цієї організації немає досі: існують дві заангажовані версії – неорадянсько-проросійська, яка висвітлює негативно, і діаспорно-західноукраїнська, яка героїзує. Кожна з цих версій, відповідно, сповнена власними міфами.

Автор розповідає, як ОУН позбулася впливу нацистської ідеології і еволюціонувала від тоталітарного націоналізму до демократії, а гасло «Україна для українців» змінилося на «Воля народам – воля людині».

Також порушені такі болючі для сучасників теми, як етнічні депортації, символізм георгіївської  стрічки, яка насправді виникла як емблема антибільшовицьких сил 1918 року тощо.

Довiдка ZAXID.NET

Дмитро Шурхало - з 2008 року журналіст Радіо Свобода. Спеціалізується на політиці та історії. Народився 1976 р. у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. І. Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія» та «Міфи Другої світової війни».