У Львові відбудеться акція "Свободу книгам!!!"

10:40, 11 вересня 2009

12 і 13 вересня о 14.30 біля входу до Палацу мистецтв відбудеться безпрецедентна акція "Свободу книгам!!!" (буккросинг у Львові), - повідомили ZAXID.NET організатори.

Акція проходитиме під прапором, на якому намальована книга, що займається бігом.

Під час дійства можна буде обміняти прочитану книгу на будь-яку із буккросингової полиці. Підкажемо лиш те, що буккросингова полиця любить цікаву, актуальну, сучасну літературу, яка справляє приємне враження на читача. Тому приносьте щось цікавеньке і відповідно ви знайдете щось таке й для себе.

Буккросинг (від англ. bookcrossing "книгообіг") - це "звільнення" книжок. Тобто буккросер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парку, кафе, транспорті), щоб будь-хто міг її прочитати. Тоді книжка приноситиме радість іншим, а не припадатиме пилом вдома на полиці. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес.

Історія буккросингу почалася у травні 2001 року. Тоді американець Рон Хорнбекер, спеціаліст у сфері Інтернет-технологій, залишив в холі готелю 20 книжок з пояснювальними написами. Через півроку на його сайті було вже 300 активних користувачів, які "відпускали" книги і приводили нових учасників. Рух із США поширився в Європу. Він прижився в Італії, пізніше у Франції, а потім дійшов аж до Фінляндії. Не оминув цей рух і Україну. Загалом зараз у мережі розповсюдження книг зареєстровано більше 250000 людей і 1000000 книжок.

Нині існують такі різновиди буккросингу:

- за допомогою безпечних місць (полиць, шаф);

- букрей - пересилання книг поштою від одного учасника до іншого, часто перетинаючи кордони країн і континентів. Книга не повертається до буккросера, який її "відпустив";

- букринг відрізняється від букрею тим, що книга повинна повернутися до власника.