Впродовж 15-31 серпня 2019 року у Львові відбудеться VI Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові». Цього року фестиваль об’єднає не тільки різні локації у самому Львові, а й Україну та Польщу. Таким містком між державами стане проект «102», який відбудеться 25 серпня в прикордонному селищі Нижанковичі. Він отримав назву від гілки залізничної лінії, яка поєднує Нижанковичі та польський Перемишль.
Також фестиваль об’єднає музикантів зі Львова, Одеси та Києва, а також із Польщі і США. 13 серпня відбудеться передвідкриття фестивалю «Музика в старому Львові», під час якого можна буде познайомитись з оригінальним проектом «Нова квадромузична система».
Концерт відбудеться за участі Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» (художній керівник – Сергій Бурко), на базі якого й сформувався фестиваль. На гостей очікуватиме цікава програма у не менш оригінальному акустичному вирішенні: публіка розташовуватиметься в центрі, а виконавці сформують чотири острівки навколо.
Разом із львівськими солістами «Віртуози Львова» 15 серпня у Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла також відкриють фестиваль, а 21 серпня виступлять у Кракові, де ще з 1976 року щорічно в серпні проводиться фестиваль-побратим під назвою «Музика в старому Кракові» (Muzyka w Starym Krakowie).
У програмі шостого міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові» на гостей очікують концерти органної музики за участі американської виконавиці Ґейл Арчер (16 серпня), провідної української органістки Олени Мацелюх (24 серпня) та польського органіста Владислава Шиманського (25 серпня); концерти барокової та класичної музики європейських й українських митців у цікавих виконавських втіленнях. Наприклад, проект «3+3» триватиме впродовж двох днів, 17 та 18 серпня.
У фоє Львівської національної філармонії у виконанні Євгена Кострицького (скрипка) та Олени Жукової (клавесин) прозвучить повний цикл із шести Сонат для скрипки та клавесина Й.С. Баха, задля чого до Львова привезуть унікальний інструмент – клавесин нідерландського майстра, зроблений 1968 року як точна копія великого французького клавесина XVIII ст. та розписаний вручну.
Музика європейських та українських майстрів прозвучить також у виконанні ансамблю сопілкарів «Дудаліс», Академічного інструментального ансамблю «Високий замок», Квінтету духових інструментів солістів Львівської опери, струнного квартету оркестру «Да Капо Україна» та ще багатьох інших. Концерти відбудуться у знакових для міста локаціях: у фоє Львівської національної філармонії, Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла, Храмі святого Івана Хрестителя, Латинському кафедральному соборі тощо, до яких долучаться події типу open–air, прикордонне українське селище Нижанковичі та польське місто Краків.
Чимало подій фестивалю будуть безкоштовними. Повну програму можна побачити на сайті філармонії.