У Львові відбудеться унікальний концерт «Філософія в музиці»

12:00, 4 травня 2018

У Львівському органному залі 5 травня відбудеться унікальний концерт під назвою «Філософія в музиці». Складні для сприйняття філософські твори відомих композиторів зіграють ще зовсім молоді музиканти.

На львів’ян чекає, зокрема, твір Lacrimae Бенджаміна Бріттена, який прозвучить на великій сцені у Львові вперше. Назва твору перекладається як «Сум та жаль».

Виконанню цього твору передуватиме коротке вступне слово від дириґента та педагога Романа Филипчука.

Одразу після філософа-Бріттена звучатиме порівняно простий та скромний Генрі Перселл. Зокрема, музиканти зіграють дві частини з «Оркестрової сюїти». За словами Филипчука, таке сусідство невипадкове: по-перше, обидва композитори – британці, по-друге, саме Бріттен заново відкрив світові Перселла після 200 років забуття. Третю ж причину Роман Филипчук обіцяє розкрити вже безпосередньо на концерті.

На зміну британцям прийде француз Пуленк. Оркестрову версію його Симфонії для кларнету та фортепіано здійснив сам Филипчук. «Мені дуже подобається цей твір. Він неймовірний за задумом та настроєм, мономотивний, дуже цікаво написаний. Я завжди хотів його виконати. А оскільки я не кларнетист, переклав його для струнного оркестру і двох духових – флейти та кларнета», – зазначив дириґент.

Глибоку філософію можна знайти у кожному номері програми, навіть у «Дитячій” симфонії» Йозефа Гайдна. Цей дотепний твір триває близько 15 хвилин. Дослідник Бруно Ауліх вважає, що це «не симфонія, не твір для дітей та написаний він не Йозефом Гайдном». Музикознавці припускають, що автором міг бути Леопольд Моцарт – батько Вольфганга-Амадея, а написаний цей твір був для реклами магазину іграшок у місті Берхтесгаден.

Загалом програма концерту насичена та дуже різнопланова. А виконуватимуть цю «недитячу» музику ще зовсім молоді оркестранти: переважній більшості з них ще не виповнилося 18 років!

«Що стосується репертуару – це навчальний процес, у якому мета – поєднати якомога ширший діапазон історично та стилістично різних музичних творів, аби оркестранти мали уяву про виконавські особливості різних стилів», – зауважив керівник симфонічного та камерного оркестрів Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Роман Филипчук.

Фото Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича