У Львові відбудеться «Європейський тиждень мобільності»

12:37, 14 вересня 2011

З 16 вересня у Львові розпочнеться «Європейський тиждень мобільності», метою якою є заохотити мешканців міста використовувати будь-який транспорт, окрім власних авто.

Як розповіла на прес-конференції, що відбулася 14 вересня у конференц-залі ZAXID.NET, представниця Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Світлана Назар, ідея проведення тижнів мобільності ініційована Євросоюзом ще в 1994 році в Іспанії. Мета – поширення знань про шкоду, яку завдає екології надмірне використання приватного автотранспорту.

«Коротко ідея звучить так: «Залиш свій автомобіль вдома і вийди на вулицю, подихай свіжим повітрям, поспілкуйся з іншими, які також долучились до цієї акції; скористайся велосипедом, пройдися пішки, скористайся громадським транспортом», - зазначила Світлана Назар.

За її словами, Львів вже вдруге поспіль бере участь у «Європейському тижні мобільності». Минулого року для участі в цьому заході зареєструвалося лише два українські населені пункти – Львів та с. Костилівка Закарпатської області. Цього року їх кількість буде більшою. Загалом для участі в «ЄТМ» зареєструвалося вже близько 1,8 тис. населених пунктів у світі.

Святослав Дяк з Асоціації велосипедистів Львова зазначив, що АВЛ намагається долучитися до «велосипедної складової» заходу. Так, він зазначив, що в межах «Європейського тижня мобільності» відбудеться низка заходів, зокрема відкриття на пл. Ринок символічного знаку «Проїзд велосипедистам дозволено», велосипедної вечірки, велопробігу, другого велопараду дівчат, акції «Відомі люди на велосипедах», надання знижок велосипедистам в окремих кав’ярнях, піцеріях та в «Кінопалаці», а також турнір «Драг рейсінг» (з детальною програмою цих заходів можна ознайомитися на сайті velolviv.org).

Своєю чергою радник мера Львова з питань інфраструктури Олег Шмід наголосив: «Ми вважаємо, що щоденна їзда на автомобілі на 5-7 км. з дому до роботи і назад, це така ж сама шкідлива звичка, як куріння і часте споживання алкоголю. Вона створює багато проблем оточуючим».

Наразі, за його словами, у Львові немає рівноправності між чотирма учасниками транспортного руху: пішоходами, велосипедистами, автомобілістами і громадським транспортом. Водночас Львів обрав європейських шлях розвитку і планується, що вже через 9 років у місті буде 268 км велодоріжок, додав Олег Шмід. Велопробіг мобільності в рамках «ЄТМ», за його словами, намагалися скласти таким чином, щоб він відповідав цій мережі.

Як інформував ZAXID.NET, львів’янин Тарас Габрель має намір звернутися до Львівської міської ради з проханням зробити доріжки у Стрийському парку безпечними для велосипедистів та усіх відвідувачів парку. Поштовхом для цього стала травма, отримана ним 4 серпня.