У Львові відбувся допрем'єрний показ фільму "Поводир"

12:52, 7 листопада 2014

6 листопада у Львові показали стрічку Олеся Саніна "Поводир". Картина вийде в прокат 12 листопада на 130-ти екранах по всій Україні. Фільм буде доступним і для незрячих, адже супроводжується тифлокоментарем - це окрема звукова доріжка, в якій коментують все, що відбувається на екрані.

На львівський показ завітало багато творців фільму. Зокрема, співавтор сценарію Олександр Ірванець, актори - Федір Стригун, Ірина Саніна та виконавець головної ролі - 11-річний Антон Святослав Грін. Антон спеціально прилетів із Детройта на львівський показ фільму. Його на роль обрали з майже 2000 дітей по всьому світу. 

"Я не знав, про що фільм буде і коли я їхав в Україну, то не знав, що ми будемо робити фільм. Але він мені дуже сподобався, воно вийшло навіть краще, ніж я думав", - розповів Антон. 

Відвідало показ і чимало незрячих, зокрема актори, які виконали роль кобзарів. 

Події фільму розгортаються в УРСР на початку 1930-х років, в часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Американський підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова. 

Випадково до рук Шемброка потрапляють секретні документи про заплановані в Україні репресії, через що він гине. Син Майкла стає випадковим свідком убивства батька. Пітеру вдається врятуватись завдяки Івану Кочерзі, сліпому бандуристу. Хлопчик стає поводирем сліпця і мандрує з ним Україною. 

Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій. 

"Мені ця тема була цікавою з дитинства, але я ніколи не пов'язував її із кіно, - розповідає режисер стрічки Олесь Санін. - Я граю на інструментах, сам їх роблю, я провів майже все своє студентське життя із бандурою, я сам мандрівний музикант, якщо так можна сказати... Коли я приїжджав до Сполучених Штатів, то познайомився із американським актором українського походження Джеком Пеленсом і він дуже хотів мені допомогти. А як він може допомогти? Знятись у моєму кіно, він лауреат двох "Оскарів", зірка американського кіно. Я йому дав з десяток різних сценаріїв. Він сказав, це все нецікаво, розкажи мені щось. Я йому розповідав історії одну за іншою. І коли я йому розказав про незрячих бандуристів, яких в 1930-х роках знищили, розказав йому історію про американського хлопчика, який загубився, він сказав: "Олесь, покинь все, ми мусимо зняти з тобою цей фільм."    

Працювати над фільмом Санін почав ще в 2004 році. Поки шукав кошти на стрічку, не стало Джека Пеленса. 

Восени 2013 року стрічка була готова, втім через події в Україні, прокат переносили тричі. За цей збільшилась кількість кінотеатрів, які захотіли транслювати цей фільм. Так, замість 30-ти копій стрічки, про які говорили на початку, знадобилось 150.

12 листопада "Поводир" виходить в український прокат.

Стрічка вже встигла отримати схвальні відгуки кінокритиків, а на Одеському кінофестивалі зібрала два аншлаги.

9 вересня 2014 року Український Оскарівський комітет обрав фільм «Поводир, або Квіти мають очі» представляти Україну у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на здобуття премії «Оскар» 2015 року.