У Львові відкрилася третя «безпечна полиця» буккросингу

13:24, 3 грудня 2009

У Львові на вул. Коперніка, 35 у кав’ярні «I like» відкрилася третя «безпечна полиця» буккросингу - місце, де можна обміняти прочитані книжки.

Про це ZAXID.NET повідомила буккросер та координатор «безпечних полиць» у Львові Галина Кулик.

«Відколи закрилася полиця буккросингу у Львові в галереї «Ом», ми відразу подумали, що треба знайти заміну цій полиці. Через знайомих вийшли на кав’ярні «I like» у Львові, де й відкрили буккросингові полиці – на вул.Галицькій, 8 та вул.Коперніка, 35», - зазначила ZAXID.NET Галина Кулик.

За її словами, на цих полицях – близько 50 книг сучасної української та російської літератури, серед них – книги Жадана, Лук’яненка, Ґордера.

Буккросинг (від англ. bookcrossing "книгообіг") - це "звільнення" книжок. Тобто буккросер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парку, кафе, транспорті), щоб будь-хто міг її прочитати. Тоді книжка приноситиме радість іншим, а не припадатиме пилом вдома на полиці. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес.

Нині існують такі різновиди буккросингу: за допомогою безпечних місць (полиць, шаф); букрей - пересилання книг поштою від одного учасника до іншого, часто перетинаючи кордони країн і континентів. Книга не повертається до буккросера, який її "відпустив"; букринг відрізняється від букрею тим, що книга повинна повернутися до власника.

Нагадаємо ще одна полиця буккросингу є у книгарні «Є» (пр. Свободи, 7).

Книгу буккросингового руху попередньо позначають. У книгарні «Є», наприклад, спеціальною наклейкою. На наклейці вказують свої враження від книги, якийсь коментар, залишають координати (у будь-якому випадку краще вказувати електронну адресу, бо хтозна, куди доля занесе ваш томик, „електронка” – унікальний засіб зв’язку).