Роман Козлюк запрошує оглянути виставку ікон у галерею салону «Художник».
Вже майже 30 років він пише ікони. Однак лише тепер Роман Козлюк уперше виставив їх на огляд глядачів. Виставка «Берегиня» ― у галереї салону «Художник».
Він сідає за роботу над іконою з молитвою.
«Звичайно, з чистими помислами сідаю за роботу. Не думати щось дурне. Та й воно і не йде дурне в голову, коли робляться такі речі як ікона, то дурне в голову не лізе», – пояснив іконописець Роман Козлюк.
Митець взявся за цю тематику, коли в світі впала «залізна завіса». Тоді, каже, відчував якусь магічність у цьому. Особливо після заборони Бога Радянським Союзом. Тож копіював візантійську ікону.
«Ще тоді інтернету такого не було. То по клаптиках збирав: десь там якусь знайшов ікону, десь там. І цікаво то було малювати. Завжди мав потяг до того. А так за кожною книжкою, яку бачив по іконописі, то аж трясся», – розповів митець.
Хоча спершу митець творив і графіку, і живопис. Писав писанки. Часто на дереві, бо свого часу навчався різьби в училищі в селищі Івано-Франкове на Львівщині. А згодом навіть працював із деревом на сувенірній фабриці. Тепер ікона – його основне покликання.
Скільки створив тих сакральних творів – не знає. Каже, по всьому світу. У багатьох монастирях. Навіть у Римі та Ватикані. Попри те пан Роман – не публічна людина. Виставок досі не робив, мистецькі тусовки не відвідує. Шанувальники ікон знаходять його самі. І в митця для них завжди єдина порада:
«Ваш вибір. Ви маєте подивитися на ікону і сказати: «Так, то – моя». Прийняти серцем. Якщо ви відчули, що вона не ваша – не беріть її. Ну, Богу дякувати, такого не було ні разу. Але то набагато людині легше так».