У Львові відкрилася виставка "Ерос і сексуальність"

12:00, 14 червня 2009

13 червня у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові відкрилася виставка "Ерос і сексуальність: століття насилля, контролю та свободи". Експозиція складається з 12 тематичних блоків: історія в матеріалах від початків до насиченого ХХ ст.

Творці проекту намагалися у блоках - "Відень на межі століть. Столиця Ероса", "Міграція та торгівля людьми у Галичині на зламі ХІХ-ХХ ст.", "Контроль та впорядкування: визначення місця сексуальної сфери у містах", "Війна і тіло: європейська історія ХХ ст.", "Секс на "темному континенті": тоталітарні режими" ("Нацистська Німеччина", "Радянський союз до 1939 р."), "Територія без сексу? СРСР після 1953 р.", "Вивільнення сексуальності: західний та пострадянський досвід", "Секс за гроші: жіноче тіло як ресурс, ризик та об’єкт регулювання", "Дівчата на продаж": торгівля людьми та сексуальне рабство", "У пошуках рішень: громадська думка та громадянська дія", "Що далі? Майбутні сексуальності" - показати яке було ставлення до оголеного тіла колись, і як це ставлення змінювалося, також творці проекту торкнулися важливих сьогодні тем, серед них - насилля в сім’ї, торгівля тілом, сексуальне рабство.

На виставці багато графічних, фото та відеоматеріалів, оригінальні речі. Також є буклети з інформацією організацій, які захищають права жінок в Україні та за кордоном. Серед аудіо- та відеоматеріалів - передачі на ці теми, у яких інтерв’ю - з жертвами торгівлі людьми, з львівськими сьогоднішніми куртизанками, які дають щирі відповіді на різні запитання.

"Судові процеси 1880-х- поч. ХХ ст. над торгівцями "живим товаром" оголили масу прихованих проблем австрійського суспільства. Йшлося про надзвичайно високий рівень поширення проституції в галицьких містах. Як правило, в центральній частині міста, поруч з поліцією, не бракувало борделів. Контингент працівниць цих закладів розпусти був досить різноманітним. Тут опинялися неповнолітні польські й українські селянки, сироти і напівсироти, дівчата із багатодітних єврейських родин. Шляхи потрапляння до борделю були різними", - йдеться в матеріалах виставки про "нічних метеликів". - Іван Франко описав історії з судових процесів, пов'язаних з торгівлею галицькими дівчатами. У своїй повісті "Для домашнього огнища" Іван Франко надзвичайно майстерно змальовує причини і методи примушування дівчат до проституції та поширення в Галичині такого явища як торгівля жінками".

Не оминули творці виставки й питання сексуальних стосунків під час воєн (військові борделі), голокосту ("Приниження, тортури і вбивства із сексуальним забарвленням під час голокосту).

Серед оригінальних речей - металеве ліжко ХІХ ст., стереоскоп (технічний прилад для оглядання еротичних та порнографічних світлин).

Вхід на виставку - безкоштовний.