У Львові відкрили арт-музей-ресторан «Сало»

15:13, 14 червня 2011

Сьогодні, 14 червня, у Львові урочисто відкрили перший у світі арт-музей-ресторан «Сало». Автор такої ідеї – корінний львів’янин, який тепер проживає у Німеччині, Борис Берґер. Він спільно зі знаним львівським ресторатором Марком Зархіном та митцями втілили в життя цю ідею.

Про це на відкритті розповів арт-директор Музею «САЛО» Борис Берґер.

Він зазначив, що музей-ресторан «Сало» - це єдиний арт-об’єкт, постмодернізм та іронія. «Львів – це місто, де це мало статися. Тут же – презентована дуже добра міжнародна виставка. Це водночас лаунж-бар, де можна купити і скуштувати будь-яке сало, а також культурний простір, який об’єднує різноманітні твори на тему сала: від «Стільця сала» Йозефа Бойса до «Блакитного сала» Володимира Сорокіна. «Музей «Сало» - це арт-проект, який присвячено старій львівській тусовці, інтелектуалам, маргіналам, батярам, хіпі, вельможам, музикантам, поетам, артистам, всім тим, хто був і є квінтесенцією нашого міста», - зазначив він.

При вході в ресторан потрапляєш у коридор з різними сало-арт-об’єктами, серед них – величезне серце з сала, яке «б’ється». Власне цей мистецький твір «Серце з сала» отримав відзнаку – диплом Книги рекордів України «Найбільше в світі серце з сала».

Марк Зархін зазначив, що Львів – занадто серйозне місто, якому бракує усмішок, і власне у  Музеї «Сало» можна це собі дозволити. «Тут з сала подають їстівні арт-об’єкти, зокрема голови відомих людей – замовлення на компанію. Є сало-арт-майстерня, де це все виготовляють», - зазначив він.

Як розповів журналістам шеф-кухар сало-арт-об’єктів Андрій Чикида, для створення їстівних арт-об’єктів беруть хороше сало без прожилків (переважно вінницьке), нарізають шматочками, пресують в спеціальні форми; для створення повноцінної страви, потім арт-об’єкт начиняють різними стравами – кашею, варениками та ін. За його словами, форми у які начиняють страви, є різних розмірів і важать від 150 г до півкілограма. Власне найважчою стравою є  «прутень», на його створення йде півкілограма сала; коштує повноцінна страва з нього 200 грн.

Серед інших сало-арт-обєктів – ніс Гоголя, рука Будди, губи та груди Мерлін Монро, вухо Ван Гога, Елвіс із сала, імператор Франц Йосип та ін.

У сало-меню відвідувачі зможуть замовити суші-сало, сало Сковороди, вкрадене сало, «Саломазо», шашки з сала, лікувальне сало, сало Гітлера та сало Сталіна, приворотне сало та інше.

Також під час відкриття арт-музею-ресторану презентували колекцію суконь від Бориса Бергера та Надєжди Романової – «САЛО» і  «ЛЕВітація».

Адреса: Музей сучасного мистецтва «Сало» на пр. Свободи, 6/8.