У Львові стартує музичний ЛюдкевичФест. Відкриття влаштували у домі, де жив композитор Станіслав Людкевич. А далі до 13 жовтня відбуватимуться концерти у філармонії та Органному залі.
За своє 100-літнє життя Станіслав Людкевич мав власне помешкання лише в останні 18 років, хоча композитор був справді знаковою постаттю у Львові. Окрім своєї композиторської творчості, він був й активним діячем, один із організаторів музичного інституту у Львові, писав листи до Брежнєва за звільнення політв'язнів, відроджував зацікавлення до народної музики. Саме у його помешканні на нинішній вулиці Людкевича влаштували першу подію ЛюдкевичФесту.
«Тут, на віллі, приємно перебувати, тут прекрасний садочок і насправді цей будинок дуже цікавий з погляду його історії. Його будувала громада Львова для композитора і нам приємно саме тут відкривати фестиваль», ‒ розповідає директор ЛюдкевичФесту Тарас Демко.
За кавуванням гості оглядали віллу і сад, а ще слухали спогади людей, які особисто зналися з маестро. Тим часом з помешкання лунали наживо звуки рояля самого Станіслава Людкевича. Піаніст Дмитро Микитин обрав мелодійні твори галицьких композиторів ‒ Василя Безкоровайного, Бориса Кудрика.
«Це маловідомі твори галицьких композиторів, які мають стосунок до Львова. Але музика однозначно варта уваги, і ми її показуємо, люди мають нагоду насолоджуватися нею», ‒ зізнається Дмитро Микитин.
ЛюдкевичФест відкриють 2 жовтня у філармонії концертом львівського титулованого піаніста Йожефа Ерміня. А далі до 13 жовтня у тому ж залі та в Будинку органної музики відбуватимуться фестивальні події. Почуємо не лише твори самого Станіслава Людкевича, а й інших українських та іноземних композиторів.
«Оскільки Людкевич ‒ це перший професійний композитор Галичини, постать, яка заклала фундамент всієї музичної української культури на Галичині і в Західній Україні. Тому цілком зрозуміло, що ми хочемо показати Людкевича в контексті його впливів на інших композиторів, так додали у програму інших авторів», ‒ пояснює художній керівник ЛюдкевичФесту Іван Остапович.
Окрім солістів, у межах фестивалю концертуватимуть оркестри ‒ львівський Ukrainian Festival Orchestra та київський «Ренесанс». Обіцяють і світові прем'єри, написані спеціально для цієї імпрези. Детальніша програма тут.