У Львові відкрили меморіал воїнам УПА

16:41, 21 листопада 2008

У Львові на Личаківському кладовищі відкрили меморіальний комплекс воїнів УПА - поле почесних поховань, розташоване між полем №86 і меморіалом "Личаківська військове кладовище". Центральною на полі почесних поховань стала могила невідомого воїна УПА. 21 листопада відбулася урочисте перепоховання останків невідомого воїна УПА з с. Містковичі Самбірського району (псевдо - Гордий, сотник) на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря. Ініціаторами перепоховання вступило Львівське крайове братство ветеранів національно-визвольної боротьби. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

Віддання військових почестей під час захоронення невідомого воїна УПА забезпечували рота почесної варти Львівського інституту Сухопутних військ, військовий оркестр Західного територіального Центру військово-музичного мистецтва ЗС України, військовослужбовці штабу Західного оперативного командування, Західного територіального управління ВСП, обласного військового комісаріату, ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Труну із останками невідомого борця за волю України курсанти ЛІСВ пронесли на руках від поминальної каплиці Личаківського цвинтаря до місця його вічного спочинку в військовому пантеоні. Після цього священик Центру військового капеланства архієпархії УГКЦ отець Степан Сус відслужив поминальний молебен, а курсанти та ліцеїсти поклали вінки від Міністра оборони України, місцевої та обласної влади, громадських організацій до поховань загиблим у Другій Світовій війні, воїнам Української Галицької Армії, жертвам політичних репресій, які також розташовані на "Марсовому полі".

За словами міського голови Львова Андрія Садового, цей меморіал - данина пам’яті нині живучих поколінь українців тим, хто у свої юні роки любив свій народ, любив свою батьківщину, але більш за все любив свободу, яку здобував для своїх співвітчизників та для своїх нащадків.

"Ми давно прагнули увічнити пам’ять своїх бойових побратимів. 17 років нам обіцяли це зробити, а тепер нарешті це зроблено, - розповів голова крайового братства ветеранів ОУН-УПА Олесь Гуменюк. - Адже на Львівщині не було до цього меморіального цвинтаря для вояків Української Повстанської Армії. Зараз колишніх членів УПА на Львівщині залишилося близько 1 500 осіб. У цьому пантеоні будуть поховані лише ті, хто брав участь у збройній боротьбі із ворогами України. Сюди будуть переноситись останки з інших поховань, або такі, що будуть віднайдені у невідомих могилах".

Олесь Гуменюк також повідомив, що припущення про особу похованого все ж таки є. Вояк, який знайшов спочин у цьому пантеоні за словами старожилів села Містковичі Самбірського району Львівської області мав чин сотенного та носив псевдонім "Береза". Він загинув у бою поблизу цього населеного пункту та був похований селянами. На жаль, більше жодних даних про те ким був на справді цей воїн УПА не має. Адже, як розповів Голова крайового братства ветеранів ОУН-УПА, усі анкетні дані членів повстанського руху, а тим більше керівної його ланки були законспіровані.

Для облаштування поля почесних поховань звели символічну стіну пам’яті невідомому воїнові з вкрапленням мармуру. Роботи коштують 900 тисяч грн.