У неділю, 22 квітня, у Львові на вул. Словацького, 6 відбулося урочисте відкриття меморіальної таблиці видатному письменникові і критикові Станіславу Єжи де Туш-Лецу. У відкритті взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, польський громадський діяч і головний редактор видання Gazeta Wyborcza Адам Міхнік, сини Станіслава Єжи Леца - Томаш Лец та Ян Лец, письменник Андрій Павлишин та ініціатор проекту «ЛЕЦ. XX століття» Віктор Шендерович.
Меморіальну таблицю встановили на фасаді будівлі, у якій впродовж 1920-1934 і 1939-1941 рр. мешкав Єжи Лец з родиною. Меморіальна таблиця містить фото письменника і пояснення українською та англійською мовами.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять одного із найвидатніших синів львівської землі, поета, афориста Єжи Леца. Невипадково на таблиці розміщений один із найцікавіших афоризмів Леца про те, що він хотів би бути локальним письменником. Бо світовим письменником він і так став», - з такими словами виступив на відкритті письменник і перекладач Андрій Павлишин.
«Мудрість Єжи Леца, його любов до життя і сприйняття життя проявили себе таким «голим нервом». Він був надзвичайно справедливою людиною», - поділився своїми враженнями мер Львова Андрій Садовий.
Він додав, що львів'яни та гості міста з появою цієї таблиці отримають видимий знак перебування видатного земляка в місті, де він сформувався і набув творчого потенціалу. Син Станіслава Єжи Леца Томаш подякував громаді Львова за вияв пошани до батька та ініціативу встановлення таблиці.
Всі фото прес-служби ЛМР
Станіслав Єжи де Туш-Лец народився у Львові у 1909 році. Він навчався у Львівському університеті, тут дебютував поезіями і працював у довоєнних часописах. Упродовж 1947-1966 років створив близько 5 тис. філософських парадоксів-афоризмів, об’єднаних загальною назвою «Незачесані думки», які частково перекладені українською і опубліковані в журналі української діаспори «Сучасність».
Афоризми Станіслава Єжи Леца вважаються у сучасній Європі класичними зразками жанру, публікуються щороку багатотисячними накладами. Помер Єжи Лец 1966 року, похований у Варшаві.