У Львові відкрили меморіальну таблицю Єпископу Шумлянському

16:03, 14 вересня 2013

Біля собору святого Юра у Львові сьогодні, 14 вересня, урочисто відкрили пам’ятну таблицю, присвячену Єпископу Йосипу Шумлянському та 330-річчю Віденської битви. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

Пам’ятну таблицю відомому ієрарху, церковному діячеві кінця XVII – початку XVIII ст. Єпископу Йосипу Шумлянському, встановили на мурованій огорожі собору святого Юра за ініціативою ГО «Спільнота» та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові. Загалом же ця таблиця присвячена всім українцям, котрі брали участь у знаменитій Віденській битві 1683 року.

Саме біля собору святого Юра формувались українські війська, які 12 вересня 1683 року спільно з європейською армією звільнили Відень від турецької облоги.

«В нас є хороша нагода пригадати, як 330 років тому не лише очільники церкви та міста, а й громада знали, що міста не діляться на свої та на чужі, на близькі та далекі. Якщо у Європі виникала загроза одному місту, вона стосувалась усіх. У людей було особливе почуття відповідальності за свою землю і вони знали, що це їхня спільна земля, яку потрібно захищати. І я впевнений, що цей дух європейської спільноти допоможе нам у листопаді, коли буде вирішуватись питання про вступ України до Євросоюзу», – зазначив заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

Нагадаємо, сьогодні ж, 14 вересня, у Львові урочисто відкрили перший в Україні пам’ятник лучному спорту.

Довідка Вікіпедії. Йосип (Іван) Шумлянський (1643–1708) – церковний діяч, православний, а згодом уніатський єпископ Львівський; брат луцького уніатського єпископа Атанасія (1688–1695). Виріс при дворі короля Яна Собеського і з ним брав участь в обороні Відня (1683). Із 1676 (за іншими даними – з 1668-го) – львівський єпископ. У 1677 році у висліді контактів з папським нунцієм у Варшаві Йосип Шумлянський прийняв католицьку віру. У 1700 році перевів львівську єпархію на унію. Шумлянський доручив духовенству провадити метрики, склав інструкції, як поводитися в церкві і поза нею. Автор церковного підручника «Метрика» та «Думи про битву з турками під Віднем».