У Львові на базі ліцею ім. Івана Пулюя відкрили новий скеледром «Rock Station». Умільці одразу ж провели змагання із болдерінгу. У цьому виді скелелазіння учасники змагаються без мотузки, піднімаючись на висоту до п’яти метрів. Замість страхівки тут використовують мати, які пом’якшують ймовірні падіння.
Досвідчений скелелаз Олег Ігнацик каже: «Багато хто помилково вважає, що мають бути сильні пальці. Це, звісно, важливо. Але якщо сильні пальці, а немає розвинутого корпусу, то буде дуже важко лізти. Тому що не буде нормального зв’язку між ногами і руками. Це важливо».
Учасникам приготували 31 маршрут, позначений різними кольорами. Використовувати можна лише промарковані суддями зачіпки. А на фініші слід зафіксуватися обома руками на три секунди. У залік ідуть всі завдання, які вдалось виконати скелелазам.
Перевірити свої вміння у болдерінгу зібралися понад півтори сотні професіоналів та аматорів. Один із наймолодших, але дуже перспективних, кажуть тренери, — Володимир Улановський. Згадує: у цей спорт прийшов, коли йому було 6 чи 7 років. Юний учасник розповідає: «Я споробував — мені дуже сподобалось і я вже 4 роки лажу. Це екстрим, висота, складність. Треба думати, як взяти зачіпку або зробити якийсь рух».
Залікові очки спортсменам нараховують у спеціальному додатку, який розробили студенти Київської політехніки. Керівник «Rock Station» Павло Божко каже: «Цей додаток суттєво спрощує нам життя. Не потрібно рахувати кожен бал для 150 людей».
Один із маршрутів здолав і міський голова Львова Андрій Садовий. І поділився враженнями: «Це дуже класний вид спорту. Я відтискаюсь, бігаю, плаваю. Але відчуваю, що для того, аби лазити по скелях, треба мати дуже серйозну фізичну підготовку. І я думаю, що діти, які будуть сюди ходити, отримають дуже цікавий досвід».
Відточувати свої вміння на скеледромі зможуть і дорослі, і школярі, для яких проводитимуть майстер-класи. Директорка ліцею імені Івана Пулюя Ірина Хміль каже: «Спочатку скелелазіння буде факультативом. Тому що ми повинні скласти програму, щоби якось інтегрувати його в уроки фізкультури. Тому що діти мають бути до цього готові».
До слова, цьогоріч скелелазіння вперше представлять на Олімпійських іграх.