У Львові відкрили «Пам’ятник людяності» проти насильства

14:58, 9 червня 2011

9 червня у Львові відкрили арт-конструкції «Пам’ятник людяності» у межах національної інформаційної кампанії проти насильства, яка закликає залишатись людиною. Кампанія проходить в Україні вдруге у межах програми ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент».

Як розповіла експерт з комунікацій проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» Женев’єв Делануа, кампанія стартує 2-10 червня у Львові, Одесі, Сімферополі, Донецьку і Харкові за підтримки ЄС.

«Наше основне завдання - об’єднати в боротьбі проти насильства дітей, проламати мур мовчання довкола насильства у сім’ях. Також ми хочемо підвищити обізнаність громадян з цього питання. Насильство ніколи не може бути прийнятним! Кампанію підтримають неурядові організації, байкарський фестиваль, який пройде у Львові 3 липня, вуличні театри, музичні фестивалі тощо», – наголосила вона.

Зі слів Женев’єв Делануа, у межах акції в Україні за літо планують розповсюдити 500 тис. рожевих браслетів з написом «Я проти насильства».

«Носячи цей браслет, ви показуєте, що підтримуєте і поважаєте близьких, оточуючих. Існує інший спосіб розв’язання проблем і конфліктів, але не насильство», – сказала вона. З її слів, арт-пам’ятник, який відкрито сьогодні – це символ кампанії, який має нагадувати і закликати людей об’єднатись проти насильства. Крім того, охочі зможуть отримати інформаційні картки з номером телефону довіри, за яким можуть звернутись люди, які зіткнулись з насильством чи стали його жертвами за необхідною інформацією, допомогою, за юридичною чи психологічною консультацією тощо: 0 800 500 335, +38 044 205 36 94.

«2010 року, наприклад, через розповсюдження цієї карти кількість звернень на телефон довірив в Україні зросла на 30%», – додала вона.

Своєю чергою, начальник управління у справах сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації Андрій Рожнятовський зазначив, що українська мова має достатньо слів, аби домовитись.

«А наші руки створені для того, щоб робити добро! Стоп насильству! Підтримайте цю акцію!», – наголосив він.

Водночас начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис зауважив, що важливо не залишатись осторонь в проблемі насильства і не мовчати, мовляв, якщо у когось із сусідів пішла з дому дитина, то найлегше зайняти позицію «нічого не знаю», натомість він закликав реагувати і допомагати в таких ситуаціях.

Разом з тим заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Ярослав Коваль повідомив, що на Львівщині діє 32 центри соціальних служб, три заклади соціального обслуговування. «Вони готові надати руку підтримки тих, хто звернеться. Також ми проводимо роботу із попередження насильства в сім’ї, супровід жертв цього ганебного явища», – сказав він.

Голова молодіжно-жіночого гендерного центру імені Наталії Кобринської Олександра Сорокопуд, своєю чергою, закликала представників ЗМІ залишаться небайдужими до цієї проблеми.

«Звісно, це некомфортна тема. Про неї боляче і незручно говорити. Але про неї треба говорити. Також маю пропозицію до молоді – прийти 3 липня на площу біля Оперного театру на символічну і висловити свою позицію проти насильства. Закликаємо від імені громадських організацій прийти і відмовитись від насильства, адже части ми є не лише жертвами насильства, але й самі чинимо його», – додала вона.

Як інформував ZAXID.NET , 2010 року у серпні у Львові пройшла Всеукраїнська кампанія «Я проти насильства!». У межах цієї кампанії протягом тижня по місту возили «Агресора звичайного». Метою кампанії є досягнення неприйняття домашнього насильства українцями та підвищення обізнаності з прав жінок та дітей.