У Львові відкрили перший в Україні диспетчерський центр для міжміських автобусів

За допомогою GPS-навігаторів відстежуватимуть маршрути автобусів

16:34, 6 серпня 2015

На Львівському автовокзалі відкрили пілотний проект – диспетчерський пункт міжміських автобусів. Його мета – забезпечити контроль за перевезенням та налагодити чітке дотримання графіку перевезень.

За допомогою GPS-навігаторів можна відстежити курсування маршруток. Усі дані виводяться на екрани працівників, які відразу бачать, з якою швидкістю їде маршрутка, чи встигає за графіком та навіть поломку.

Тестовий режим – щоб ознайомити самих працівників та пасажирів, що буде чіткий розклад руху автобусів.

«На екрані бачимо маршрут №184а. На маршруті є 6 автобусів. Усі вони зараз їздять. На карті відображено чітко, яка маршрутка їде, де зупинки, прибуття. Коли автобус ламається, ми маємо зв'язатись з перевізником, який обслуговує цей маршрут, повідомити цю інформацію і знайти шляхи вирішення. З'ясувати причину поломки, або надати транспортний засіб», – пояснив головний спеціаліст дорожнього господарства департаменту інфраструктури ЛОДА Антон Вішталюк.

700 автобусів уже обладнали GPS-трекерами. Це 30% від усіх перевезень. У планах, аби на кожній міжміській автостанції було відображення руху автобусів.

«Я сподіваюсь, що до кінця року ми на всіх транспортних засобах будемо мати встановлені GPS-навігатори. І всі автобуси будуть відображатись у диспетчерській службі. Після цього буде наступний етап – ми будемо надавати можливість стежити за маршрутками мешканцям, вони бачитимуть, де знаходиться автобус і через скільки часу буде на тій чи іншій зупинці», – розповів голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Очільник ЛОДА заспокоїв перевізників щодо розміщення диспетчерського пункту на території автовокзалу: жодного витоку інформації не буде. Нагадаємо, перевізники пропонують облаштувати пункт на нейтральній території, оскільки бояться витоку інформації. Адже автовокзал належить корпорації перевізника Ігоря Думи.

«Зараз інформаційні технології дозволяють користуватись серверами на відстані. Тут немає встановленого серверу. Тут лише монітори і клавіатура, а сервер знаходиться у захищеному місці з обмеженим доступом. Ми – державна структура, тож не будемо віддавати цю інформацію у приватні руки», – запевнив Олег Синютка.

У ЛОДА обіцяють, що вся система запрацює на 100% на Львівщині наступного року.