У Львові відкрили виставку довоєнних фотографів

19 березня

У львівському Центрі міської історії 16 березня відкрилась виставка фотографів, які працювали у Львові на початку ХХ століття. Проект куратора Андрія Боярова «COPY/PAST» працює з оригінальними фотографіями, проте суттєво збільшеними, порівняно з їхніми оригінальними розмірами.

«Роботи належать непересічним діячам передвоєнної львівської сцени нових тоді медіа - фотографії і фільму. Серед них Яніна Мєжецка, Вітольд Ромер, Ное Лісса та Владислав Беднарчук. Незважаючи на те що рівень їхніх творів знаходився у співголоссі з тогочасними глобальними модерністичними пошуками, локально статусу «митців» вони фактично не мали, і не мають до тепер. Я збільшую їхні праці, у порівнянні з оригіналами, але, напевно, не перебільшую - в стосунку до (не)належного тепер їм місця світових гравців у локальній історії мистецтв», - наголошує художник.

(фото Павла Паламарчука, ZAXID.NET)

Виставка представлена у конференц-залі Центру міської історії та «Кафе-вітальні», що працює поруч. Світлини з проекту «COPY/PAST» демонструватимуть протягом трьох місяців.

Сама виставка є частиною програми Міського медіаархіву «[роз]Архівування», що покликана популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості і використовувати архівні матеріали у неакадемічних формах та форматах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії