У Галереї сценографії відкрили виставку трьох художників: Дарії Зав'ялової, Мар'яна Савіцького та Богдана Поліщука і їхні роботи у виставах Першого театру.
Дарія Зав'ялова, Мар'ян Савіцький та Богдан Поліщук – ці художники залишаються за лаштунками, але їхнє творіння завжди перед глядачем. Образи костюмів і сценографії народжуються в уяві художника після прочитаного тексту і розмови з режисером.
«Коли зустрічаюся з режисером і є пропозиція до роботи над п'єсою, перше ми з'ясовуємо просто про що п'єса. Після цього в мене йде процес осмислення і народження образів. А за їхнім втіленням стоїть місяць, а то й два роботи», – розповідає художник Першого театру Мар'ян Савіцький.
Театральний художник – універсальний солдат, він має бути і механіком, і модельєром одягу, і знатися на історичному костюмі. Бо свій задум ще треба втілити разом із командою цехів.
«Мені страшенно подобається момент, коли твоя думка стає матеріальною. Коли ти один-на-один із твором, ти стоїш і ти геніальний. А поки ти пройдеш столярку, малярку, бутафорію, твій градус геніальності знижується і мені це подобається», – жартує головна художниця Першого театру Дарія Зав'ялова.
Дарія Зав'ялова на виставці показує свої роботи. Є серед них і костюми до вистави «Олівер Твіст», сценографію до якої створив Мар'ян Савіцький. Тут у стилі вирішили не відступати від Англії першої половини XIX ст., але трансформували під нинішні модні тенденції.
«От є такий стиль, який називається англійська неоготика, це з елементами такого трохи хорору, такий досить похмурий, депресивний стиль. Тут він нам надзвичайно підходив, оскільки дія відбувається у лондонських нетрях», – пояснює Дарія Зав'ялова.
На виставці у Галереї сценографії демонструють ескізи та макети не лише до вистав Першого театру. Мар'ян Савіцький пропонує свої роботи і в інших театрах України.
Богдан Поліщук демонструє макет сценографії до найсвіжішої вистави Першого театру «Pentecost», де він відтворив атмосферу закинутої балканської церкви. Також він презентує себе у виставі «Зерносховище».
Виставка у галереї сценографії триватиме упродовж двох тижнів.