У Львівському театрі імені Лесі Українки відкрили виставку «Забуті» з фондів театру «І люди, і ляльки».
«Ці ляльки вночі оживають, серйозно. Театр – це дуже містична територія», – жартами зустрічає відвідувачів директор театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук.
Всі експонати – зі сховищ театру «І люди, і ляльки». Їх у 90-х роках створювали троє художниць – Неллі Босович, Олена Городецька та Оксана Россол.
Кожна лялька має свою історію. Поміж ними – японка з вистави «Журавлине пір'ячко». Вона – та, що пройшла крізь вогонь, чи не єдина, яка вціліла після театральної пожежі, тому й одяг обпалений.
«На виставці ми показуємо увесь процес створення театральної ляльки: від обличчя з пап'є-маше до рухомого механізму, який називається гапіт», – повідомив Олексій Кравчук.
Виставка інтерактивна, маленькі відвідувачі можуть рухати лялечки скільки завгодно. Така експозиція є ідеєю дитячого центру сучасного мистецтва «АГОВ», який квартирує в театрі Лесі Українки.
Спільно відкрили новий простір, відтепер тут постійно діятиме галерея, де привідкриватимуть глядачам закулісся.
«У нас є ось тут двері, які входять в хол в театр. І виникла ідея: а чому б їх не відкрити, коли будуть відбуватися вистави, до або після вистави люди зможуть прийти в галерею і побачити виставку», – розповів керівник дитячого центру сучасного мистецтва «АГОВ» Олег Онещак.
Першою виставкою тут була сценографія до різних вистав, а зараз на місяць – ляльки. Театр імені Лесі Українки хочуть зробити відкритим простором для різних видів мистецтва.
«Оцей простір, галерея, буде як живий організм, буде ставати більшим, коли буде треба, коли треба – меншим, буде дихати. Оце дихання принесе нам більше життя в театр», – додав художній керівник Львівського театру ім. Лесі Українки Павло Ар'є.