Цього року вже вдруге у Львові відкрився мистецький проект Lviv Art Days. Захід, який створений за аналогом світових тижнів мистецтва і має за мету популяризацію сучасної української художньої майстерності, триває у музейно-культурному комплексі «Львіварня». Цьогорічна експозиція Lviv Art Days презентує понад сто робіт від більш ніж сорока українських художниках, які працюють у різноманітних стилях та жанрах.
Зокрема, учасниками заходу стали Олена Онуфрів, Володимир Цісарик, Петро Старух, Дарія Альошкіна, Андрій Возницький, Олеся Возницька, Олена Жеребецька, Володимир Пінігін, Віктор Кудін, Віктор Проданчук, Наталя Проданчук, Олександра Білобран, Леся Рось, Данило Славінський, Богдан Лесів, Роман Дмитрик, Ольга Гладушевська, Олена Каїнська, Лєна Василенко, Рене Берген, Олена Богацька, Дарія Давиденко, Артур Горшарік, Оля Заяц, Дарина Ковальська, Єлізавета Портнова, Василина Буряник, Тетяна Король, Ірина Мацук-Росоловська, Євген Артамонов, Ігор Гнатів, Ліна Штерн, Роман Домашич, Соломія Дорош, Людмила Давиденко та Роман Опалинський, представляти якого буде галерея «ProArt Gallery».
Створена кураторами галереї ЛНАМ Юрієм Новачинським та Анною Єфімовою зона молодих митців локалізована безпосередньо у самій галереї ЛНАМ, що дозволяє у ширшому обсязі представити творчість молодих перспективних львівських художників – Руслана Лучко, Ярини Короткевич, Миколи Курилюка, Бориса Гаврилюка та Єгора Тітенкова.
Гостями проекту цьогоріч стали ліванський скульптор Набіль Вехбе та італійський фотограф Фабіо Флоріо. У рамках Lviv Art Days Фабіо Флоріо, який спеціалізується на технології фотореконструкції класичних картин, презентуватиме два свої фотопроекти – «Молодий Ван Гог» та «Іржавий».
Для відвідувачів основна експозиція буде доступною 22 та 23 березня. Фотоекспозиція Фабіо Флоріо залишиться у музейно-культурному комплексі «Львіварня» до 15 квітня включно.
Важливою частиною цьогорічного заходу є зона лекторію, де доповідами та учасниками круглого столу стануть «батько трафаретного графіті» Блек ле Рат (Франція), фотограф Фабіо Флоріо (Сицилія, Італія), представник фундації «BrovdiArt» Олександр Нікітчук, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, керівник Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк, арт-директор мистецького об’єднання «Дзиґа» Влодко Кауфман, архітектор Віктор Романинець, стріт-арт митець Сергій Радкевич.
Розклад лекторію Lviv Art Days
22 березня, п'ятниця
18:00 – лекція представника фундації «BrovdiArt» Олександра Нікітчука на тему «Міжнародний мистецький конкурс «Срібний Мольберт»».
В галузі мистецтва Олександр Нікітчук почав працювати з 2007 року із галереї «NC21». В 2010 заснував інформаційний сайт Karpatart.com на котрому висвітлювалися арт-події краю, а також систематизовані дані про творчість закарпатських митців. В 2016 та 2017 роках був головою оргкомітету студентського конкурсу «Срібний мольберт». З 2016 року Олександр – медіа-координатор фундації «Brovdi Art», а також є автором та ініціатором ряду проектів, серед яких: «Забуті імена», «Монументальне мистецтво Закарпаття», «Класики закарпатського мистецтва», «Calvary».
19:00 – лекція архітектора Віктора Романинця на тему «Художник і архітектор. Разом чи окремо».
Віктор Романинець – фундатор дизайн-бюро «ROMANYNETS ARCHITECTS», де вже більше 20-ти років відбувається створення архітектури, розробка авторського дизайну інтер’єрів та здійснюється облаштування предметами декору та мистецтва.
Стиль його роботи можна означити як «гармонізовану еклектику», під чим криється розумне використання, видозмінювання та пристосування найкращих зразків архітектури та дизайну під потреби сучасного світу.
20:00 – лекція почесного гостя з Франції – стріт-арт митця Блека ле Рата на тему «Становлення трафаретного графіті Франції».
Блек ле Рат (Ксав'є Проу) був одним з перших стріт-арт художників в Парижі і являється засновником міжнародного мистецького руху трафаретного графіті. Першими трафаретними роботами Блека були чорні щури, які «бігли» вздовж стін у центрі Парижа. Слово «rat» (українською – щур), також анаграма для «art» (українською – мистецтво), якого Блек описує як «єдину тварину, що пережила апокаліпсис». У 1983 році Блек почав малювати трафаретні графіті в натуральну величину, які стали його візитною карткою і вплинули на ціле покоління вуличних художників у всьому світі. Блек описує свої роботи як подарунки містам, які акцентують увагу на низці соціальних проблем. Його персонажі є окремими особистостями, які пронизують міський простір – жінки, діти, літні люди та інші сучасні діячі урбанізованого середовища.
23 березня, субота
15:00 – лекція представника фундації «BrovdiArt» Олександра Нікітчука на тему: «За крок до знищення «Монументальне мистецтво»».
Лектор поділиться історією заснування та основними цілями проекту «Монументальне мистецтво Закарпаття». Протягом багатьох років Олександр разом з командою однодумців зібрали значний масив інформації та унікальні матеріали, які будуть висвітлені аудиторії «Lviv Art Days» впродовж його лекції.
16:00 – лекція почесного гостя з Італії – фотографа Фабіо Флоріо на тему «Основи портретної фотозйомки на прикладі фотореконструкції портрету ван Гога».
Фабіо Флоріо спеціалізується на фотореконструкції відомих класичних картин. Зокрема, особливою успішною є його фотореконструкція портрету Вінсента ван Гога. Своїм багаторічним досвідом у галузі фотомистецтва, історією створення фотореконструкції «Портрету молодого ван Гога» та секретами техніки реконструкції у фотографії Фабіо Флоріо поділиться під час лекції.
17:00 – круглий стіл на тему «Інтегрування сучасного мистецтва в історичне середовище міста» за участі головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, керівника Львівського палацу мистецтв Юрій Візняк, арт-директора мистецького об’єднання «Дзиґа» Влодка Кауфмана, представника фундації «Brovdi Art» Олександра Нікітчука та стріт-арт митця Сергія
Фото Євгена Кравса для ZAXID.NET