У Львові відкрився молодіжний музичний фестиваль

10:53, 30 березня 2015

Під гаслом «Молоді-молодим» у Львові стартував новий музичний фестиваль «Академія». Його особливістю є те, що виконавцями виступають виключно студенти та аспіранти Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. В наступні роки до фестивалю планують залучити й колективи інших місцевих вищих навчальних закладів.

Розпочався фестиваль на сцені Львівської філармонії музикою двох метрів сучасності – Віктора Камінського та Мирослава Скорика. Обидва, до слова, є багатолітніми викладачами музичного ВИШу. У виконанні студентського камерного оркестру «Академія»

 прозвучали натхенна творчістю кінорежисера Федеріко Фелліні п’єса Віктора Камінського «Репетиція оркестру« та його ж «Берлінер кончерто гроссо», солістами в якому виступили студенти Богдан Кожушко (акордеон) та Василь Пташник (саксофон). Другий відділ концерту був наповнений партитами Мирослава Скорика (Першою та Шостою), де окремі напрочуд вдалі соло належали студентові-альтисту Андрію Гучкові, й ефектним завершенням музикою цього композитора – джазовою Dancing Suite, в якій – вочевидь, як виняток з нагоди відкриття – солювали не студенти, а відомі львівські піаністи та педагоги Оксана Рапіта та Мирослав Драган.

Учора з програмою, до якої увійшли улюблене всіма поколіннями слухачів «Болеро» Моріса Равеля та низка симфонічно-джазових творів, виступив студентський симфонічний оркестр під керівництвом Зінаїди Остафійчук, а вже сьогодні у Великому залі музичної академії поціновувачів чекатиме вечір фортепіанної музики ХХ ст.

Організатори й учасники фестивалю кожним виступом намагаються привабити якомога ширшу публіку, зацікавити її, привернути увагу, про що свідчать і креативні назви та програми наступних концертів: «Фольк-калейдоскоп« за участі капели бандуристів та оркестру народних інструментів, Prima aprilis – першого квітня звучатиме весела музика для духових та ударних інструментів, «Невідомий Лисенко» (вечір солоспівів 3 квітня), «Скрипкова феєрія» (4 квітня). Також відбудеться вечір авангардної музики за участі вже добре знаного ансамблю ConstantY, де, поруч із композиціями всесвітньовідомих авторів, біографічно пов’язаних зі Львовом (Юзеф Кофлер, Андрій Нікодемович, Роман Гаубеншток-Раматі) звучатиме музика студентів-композиторів.

Завершиться фестиваль п’ятого квітня концертом із творів Михайла Вербицького та виконанням Stabat Mater Франца Шуберта, що якнайкраще пасуватиме передвеликодньому настрою.